monesko pas toi teille plussan?
meillä oli ensimmäinen lääkkeellinen pas ja se epäonnistui:(
uusi yritys muutaman viikon päästä.
Alkiot on 3luokkaa kaikki ja 2 siirrettiin ja siirretään seuraavaksiki.
MONESKO PAS ONNISTUI?
7
4635
Vastaukset
- onnistui
Siirrettiin yksi hyvänlaatuinen alkio luonnolliseen kiertoon ja se tarrautui kiinni. Nyt raskausviikkoja kohta 18. Tuntuu vieläkin ihan uskomattomalta. Kyllä se teilläkin vielä tärppää.
- toka pas
Meilläkin tärppäsi toisesta passista (lääkkeellinen). Nyt rv 12. Vielä on niin epätodellinen olo, että ei ole uskaltanut aivan innostua... Tosin päivä päivältä enemmän uskaltaa jo uskoa asian todeksi :o)
- pas:ia
Viisi pas:ia takana ja kaikki oli hyvänlaatuisia top-alkioita. Jakaantuneet 8-12 soluisiksi. Neljä negaa, yksi plussa joka todettiin tuulimunaksi :(
Usko mennyt omalta kohdalta mutta tsemppiä sulle. On näitä onnistuneitakin täällä näemmä ja kuulemma yhtä hyvät mahdollisuudet kuin tuoresiirrolla tehdyillä alkioilla.- PASilla
Inseminaatioista vain negaa, tuoresiirrosta luonnonkiertoon tuli kohdunulkoinen, ekassa PASissa siirrettiin kaksi alkiota, joista toinen meni kesken ilmeisesti pikapuoliin, koska viikko plussassta tuli vuotoa useampana päivänä, yhtenä päivänä reilummin. Saattoi olla myös "kiinnittymisvuotoa", mutta varma ei voi olla.
Seitsemännellä viikolla näkyi yksi syke, mutta valitettavasti oli mennyt kesken pian tämän jälkeen.
Nyt tyhjennysvuoto päällä, seuraavasta kierrosta uudestaan. Toivoa on edelleen, pakkasessa on 2 2 1 alkiota. Jos näistä ei nappaa tai varsinkin jos tulee keskenmenoja tai kohdun ulkopuolisia, täytyy miettiä jatkammeko, ikää kun on 40 v.
Lääkärimme sanoi, että luononkiertoo-PASissa alkion kiinnittyminen onnistuu jopa paremmin kuin tuoresiirrossa, koska tuoresiirrossa kohdun limakalvo ei ole "parhaimmillaan" punktiota edeltävän hormonihoidon takia.
- tinuhe
Meillä hieman ennen joulukuun puoliväliä tehty toinen lääkkeellinen PAS (kaksi alkiota, 2- ja 3-luokkaa siirrettiin)toi plussan, mutta nyt on 5 vrk tullut rusehtavaa, niukkaa vuotoa ja pelkään, että keskenmenee koko touhu.(lääkkeethän siis edelleen käytössä, nehän estävät vuotoa...)Toisaalta tässä vaiheessahan ei voi muutenkaan tietää, onko edes kohdunsisäinen raskaus kysesssä... Raskaustesti virtsasta on pysynyt plussana, mutta eipä sekään taida oikeen mitään kertoa. No, 9.1. pääsen ultraan, jossa toivottavasti asianlaita selviää suuntaan tai toiseen. Odottavan aika vaan on niin pitkä!!Sori, kun tuli tällänen avautuminen :)
Onnea kaikille yrityksiin. Joka tapauksessa kyllä PAS-hoidollakin voi onnistua!!
t. tinuhe - plussa tuli
Eka plussa tuli tuoresiirrosta, mutta se meni kesken rv6. Toinen plussa ekasta passista, mutta sekin meni kesken ennen kuin ehti kunnolla alkaakaan rv4-5. Nyt kolmas plussa toisesta Pas-hoidosta, ja toistaiseksi kaikki on mennyt hyvin. Nyt on rv 10 menossa. Kaksi ekaa oli topluokan alkiota, ja tämä viimeinen siirrettäessä vain 3-soluinen, mutta ilmeisen sinnikäs kaveri!
- luontohoittaa
Tätä samaa kysymystä olen miettinyt. Mutta luonto tietää mitä tekee.. Mulla tuoresiirrosta kohta 2v poika, 2ivf vain yksi munasolu selvis ja tehtiin tuorresiirto joka ei tarttunut. 3ivf hoito tuorresiirto epäonnistui, 1pas luonnolliseen kiertoon ja epäonnistui. Nyt viiminen pas tehtiin tiistaina lääkkeelliseen kiertoon ja jännäänkanssa, mutta ihan turhaan koska asiaan ei voi mitenkään itse vaikuttaa. Joko se onnistuu tai ei. Meillä on selittämätön lapsettomuus diagnoosina. Tuntuu vaan niin kurjaltakans, koska ei ole ikää paljoa meillä. Mulla 27 ja mies 35 ja tosiaan kaikki hyvin kummallaki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370