Everest

Boker

Kärsiikö kukaan muu evellä jatkuvista ohivedoista? Tuntuu että ei ole väliä millä lyö, paljonko lyö ja milloin lyö, koska ohi mennään riverilla viimeistään. Toistuvia alle 10% ohivetoja. Ihan sama pelaanko isompaa turnausta, käteistä vai sittareita. Ymmärtäisin kyllä, jos tämä olisi ohimenevä ilmiö, mutta kun tätä jatkunut jo ainakin puoli vuotta. Ja koko ajan ohivedot tuntuu vaan lisääntyvän, vaikka itse toivoo jo "onnen" kääntyvän. Alle 10% ohivetoja ei pitäisi laskujeni mukaan tulla, kuin harvemmin kuin joka kymmenes kerta, mutta tuntuu, että niitä tulee vähintään joka kolmas kerta. Vituttaa ihan silmittömästi ja turhautuu todella paljon. Pelaan esim. hyvää turnausta, ja sitten koko homma kaatuu muutamaan perättäiseen törkeään ohivetoon. Enkä tarkoita, että tää nyt olis tapahtunut kerran tai kaksi, vaan kyllä se ihan jatkuvaa on. Joo, saitin vaihto on jo tapahtunut. Esim. Unibetilla ohivedot realistisempia ja menevät lähempänä oikeita suhteita. Sinne kai sitten suunnattava.

5

614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veppes

      ei niitä mitenkää erityisen paljon ole tullu, mut pelaan siellä vaa turnauksia.

    • tärkeät sanat ISOLLA

      "Kärsiikö kukaan muu evellä jatkuvista ohivedoista? TUNTUU että ei ole väliä millä lyö, paljonko lyö ja milloin lyö, koska ohi mennään riverilla viimeistään. Toistuvia alle 10% ohivetoja. Ihan sama pelaanko isompaa turnausta, käteistä vai sittareita. Ymmärtäisin kyllä, jos tämä olisi ohimenevä ilmiö, mutta kun tätä jatkunut jo ainakin puoli vuotta. Ja koko ajan ohivedot TUNTUU vaan lisääntyvän, vaikka itse toivoo jo "onnen" kääntyvän. Alle 10% ohivetoja ei pitäisi laskujeni mukaan tulla, kuin harvemmin kuin joka kymmenes kerta, mutta TUNTUU, että niitä tulee vähintään joka kolmas kerta. Vituttaa ihan silmittömästi ja turhautuu todella paljon. Pelaan esim. hyvää turnausta, ja sitten koko homma kaatuu muutamaan perättäiseen törkeään ohivetoon. Enkä tarkoita, että tää nyt olis tapahtunut kerran tai kaksi, vaan kyllä se ihan jatkuvaa on. Joo, saitin vaihto on jo tapahtunut. Esim. Unibetilla ohivedot realistisempia ja menevät lähempänä oikeita suhteita. Sinne kai sitten suunnattava."

      Siis susta tuntuu tältä, ok, mutta TOTUUS taitaa olla toinen.

      • tuntuu

        ja tuntuu. Eikä totuus ole toinen. Ja mee sä noitten kirjoitusanalyysien kans jonnekin muualle pätemään, jos et tajuu mitä ajan takaa.


      • toki
        tuntuu kirjoitti:

        ja tuntuu. Eikä totuus ole toinen. Ja mee sä noitten kirjoitusanalyysien kans jonnekin muualle pätemään, jos et tajuu mitä ajan takaa.

        siis sähän vaan sanoit, että susta TUNTUU siltä, että pelisofta on ohjelmoitu sunvastaseks, että häviäisit ohivedoilla koko ajan.

        Tää on ihan peruspsykologiaa. Kun kohtaat ohivedon, se jää paremmin mieleen kuin ne kerrat, jolloin susta ei vedetä ohi tai vedät itse ohi.

        Tappio TUNTUU 2,5 kertaa pahemmalta kuin voittaminen TUNTUU hyvältä. Tämä on tutkittu totuus. Siitä voidaan johtaa päätelmä, että susta TUNTUU, että häviät 2,5 kertaa useammin kuin todellisuudessa häviät.


      • kyllä
        toki kirjoitti:

        siis sähän vaan sanoit, että susta TUNTUU siltä, että pelisofta on ohjelmoitu sunvastaseks, että häviäisit ohivedoilla koko ajan.

        Tää on ihan peruspsykologiaa. Kun kohtaat ohivedon, se jää paremmin mieleen kuin ne kerrat, jolloin susta ei vedetä ohi tai vedät itse ohi.

        Tappio TUNTUU 2,5 kertaa pahemmalta kuin voittaminen TUNTUU hyvältä. Tämä on tutkittu totuus. Siitä voidaan johtaa päätelmä, että susta TUNTUU, että häviät 2,5 kertaa useammin kuin todellisuudessa häviät.

        nyt ihan allekirjoita tota, mutta hyvä huomio kuitenkin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1014
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      868
    3. 62
      863
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      45
      834
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      48
      771
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      639
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe