Wlanin vakoilija

Terve!

Kun mulla on kannettava jossa wlan, niin voiko joku molopää iskeä salakavalasti kannettavaani kiinni ja nähdä mitä koneellani työskentelen? Entä jos en edes ole kiinni wlanillani netissä, niin voiko siltikin joku nörtti murtautua koneeseeni?
3430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voi,parasta on sulkea kone kassakaappiin kun ei työskentele, sisätiloissa työskentely on muutenkin turvallisemppa kun näkee heti molopäät ja nörtit,jos ne lähestyy.

Äänestä
  • idiootti tuki turpas.

    Äänestä

Ensimmäiseen kysymykseen - voi. Toiseen kysymykseen, jos tarkoitat modeemisi olevan kiinni,- ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko riski kirjoitti:

Terve!

Kun mulla on kannettava jossa wlan, niin voiko joku molopää iskeä salakavalasti kannettavaani kiinni ja nähdä mitä koneellani työskentelen? Entä jos en edes ole kiinni wlanillani netissä, niin voiko siltikin joku nörtti murtautua koneeseeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu