Kuka jaksaisi aloittaa taas

http://www.merilohi.com/jurmo_cabin.html

Tämmöisiä tarvittaisiin lisää.
61004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

onko mitään hajua ?

Äänestä
  • Tuo perässä oleva "Laituri" kyllä arveluttaa. Mahtaa nostaa aika paljon sivumyötäisessä...

    Äänestä

komia on. kunpa sais tuollaisen uutena vielä...

Äänestä

Noista sisätiloista vois nykysuunnittelijat ottaa oppia. Tuossa on huomioitu että kartturinkin on nähtävä eteenpäin ja sille on oltava oikeanlainen istuin. Vaikka kartturia ei tutuilla reiteillä tarvitsisikaan on matkustajankin nähtävä eteensä ja pystyttävä keskustelemaan kuskin kanssa.
Useissa hitaissa matkaveneissä asia on tyystin unohdettu ja niissä se olisi todella tärkeä ajoaikojen pituuden takia. Esim. Norppa on mainio matkavene mutta ajon aikana sisältä ajettaessa kuskiraukka on yksin keittiön kanssa ja matkustajat tarinoivat kaukana takana pöydän ääressä.

Äänestä

Kyllä on hieno ja monipuolisesti varusteltu vene, vielä kun huomioi kokoluokan. Tuntuu ettei enää näin hienoja uusia olekkaan. Uskon että menisi kaupaksi kun joku alkais tekemään.

Äänestä
  • Juuri tällä hetkellähän mikään vene ei mene kaupaksi ;)

    Eipä tuo oleellisesti poikkea nykyisin kaupoissa olevista veneistä. Merkkejä löytyy Arvorista Yamariiniin ja muutama siinä välissä, joilla löytyy 6-8 metrisiä yksihyttisiä veneitä mallistosta. Ainoa todella hyvä asia tuossa lienee hieman tavallista syvempi v-pohja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eliel vanhasaarto kirjoitti:

http://www.merilohi.com/jurmo_cabin.html

Tämmöisiä tarvittaisiin lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu