minun hiireni (klolme tyttöä) vinkuvat joko yö ja kun valaisen niitä taskulapulla ne lopettavat vinkuk
misen hetkeksi. olen lukenut että hiiret vinkuvat kun niitä sattuu. ajattelin ensin että ne tappelevat yhdeltä hiireltäni oli lähtenyt karvaakin. mutta yhtenä yönä näin kun hiireni olivat eri paikoissa mutta vinkunaa kuului kuitenkin. onko vinkuna siis tappelua vai jotain muuta?
vinkuvat hiiret
4
481
Vastaukset
..tuleeko ääni siitä? Terveen hiiren hengityksessä ei kuulu olla MINKÄÄNLAISTA ääntä.
Lisää hengitysoireista yms. hiiriin liittyvästä voi käydä lukemassa: www.hiirifoorumi.net- Plussat-pois
Pistetään samaa viestiä taas tännekkin, kun plussa-pallon mainostus jatkuu jo neljäntenä viestinä peräjälkeen!!!!
"Taasko samaa mainostus-tyrkystä?????!!!!!!!
Törmäsin jo kolmatta kertaa peräjälkeen plussa-palleron viestiin jossa mainostetaan: hiiret.fi sivustoa.
Herranjestas sentään, kait ihmiset oikeasti voi googlettaa ja ekana pomppasee tuollainen foorumi!
Tämä suomi24.fi keskustelupalsta on hiiristä kertova.
Miksi ihmeessä pitäisi mennä yhdistysten sivuille??
Eikö tämä keskustelu hiiristä ala olemaan aika turha osio täällä jos kaikkiin viesteihin vastaus on sinulla: hiiret.fi/hiirifoorumi.
Vai saako suomi24 jotain provikkaa maonostuksesta, siis oletteko yhteistyössä?"
- HiiriKasvattaja
Luulisin että, ne tappelevat,kun itelläni on ollut sama homma ja niillä kannattaisi olla koko ajan joku valo päällä.. Tai sit ne vaan muuten ärhentelee toisilleen,jos joku yrittää mennä toisen pesään..
..sopu säilyy ilman valoakin ja pesätkin on kaikkien yhteisiä.
Tietysti eri asia on, jos puhutaankin uroslaumasta, mutta siinä tapauksessa erottamisen olisi pitänyt tapahtua jo aika päiviä sitten.
T: kasvattaja ilman kasvattajanimeä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018133Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907401Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482418Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220