juoksu pakkokko?

alokas 1/10

Intti olisi vuoden päästä ja kysynkin nyt, että saakohan siellä suorittaa cooper-testin pyörällä tai uiden? Luulen, että kunto muuten ihan ok, vaikkei huippu olekkaa, mutta nilkka kun vaivaa oikeesti ja "juosten" pääsen cooperissa just 2100m (jouduin kävelemään lähes 3min siitä 12, koska sattu!

On tullut telottua mopolla, mettässä värikuulasotaa pelatessa ja pari kertaa menny kesätöissä.. En usko, että ilman leikkausta paranee ja kyllä tuolla nyt pärjää leireilläkin, jos saa kävellä tai kontata, mutta juoksu tai hiihto..
B-mieheksi nyt ainakin luulisi, että pääsee.

5

1150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suppea Seppo

      Joo, intissä saa suorittaa cooper-testin vaikka autolla tai PASIlla. Itse lensin cooper-testin helikopterilla. Lopputulos oli 95 km ja sain siitä kultamerkin.

    • PaGteeri

      Moro!
      Kipeellä nilkalla voi olla tosi vaikea käydä normaali intti läpi, suosittelisin että jos kerta menet vasta vuoden päästä sinne niin fixxaat sen nilkan kuntoon ennen sitä.
      Cooperin testi ei todellakaan ole raskain asia intissä :)

      Terveisin res ylik

    • Väkkäri

      Pyytämällä voit suorittaa cooperin rullaluistimilla tai mopolla. Oon kuullut, että jotkut ovat suorittaneet sen sukeltamalla?!

      • gSWG

        hehheh, ku olit hauska.. Ajattelin vaan ku on kuulemma lihaskunto testikin muuttumassa, ettei enään leuanvetoa, kunnei jotkut skapparit saa yhtäkään..ilmeisesti tornihuhu tämäkin


    • parani 600m

      Cooperin testi on juoksutesti. Kahdentoista minutin aikana pitää edetä mahdollisimman pitkän matkan juosten /kävellen / kontaten tai ryömien. Mikäli etenet vain esim. 12 metriä testin aikana niin Cooperin testi on silti suoritettu (tulos on kyllä huono!).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1625
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1041
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      962
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      81
      689
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe