niin masiksessa taas ettei mitään rajaa..miehen kans tuli tappelua kun joudun kaikesta yksin huolehtimaan..luvannu iät ja ajat et hankkii töitä,tai menee ees työkkärii et sais JOTAIN..mut ei.minä maksan kaiken meiän elämään liittyvän.autonkorjauksesta vuokriin ja vessapaperiin.
nyt laskettuun aikaan pari pv ja mies lähti kun telkkä pöntöst kun otin asian puheeks.hän ei suostu,niin ei..
olen itkeny koko päivän..en kestä enää tätä yksinäisyyttä.
nyt laskettuun aikaan pari pv ja mies lähti kun telkkä pöntöst kun otin asian puheeks.hän ei suostu,niin ei..
olen itkeny koko päivän..en kestä enää tätä yksinäisyyttä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuo työ asia meillä on toisin päin.Mies valittaa että mun pitäis hakea töitä.lopetin hetki sitten yhdessä tehtaassa työt kun oli sellaisia kemikaaleja jotka ei ole hyväksi sikiölle!Nyt mies sitten valittaa kun rahaa ei ole,menen kyllä tällä viikolla työkkäriin että saisi edes jotain..
Ollaan tapeltu tosta asiasta jo hetken aikaa ja aina tappelu lähtee asiasta RAHA! olen viikolla 18 :P tuntuu ettei selkä eikä mikään paikka kestä,oon niin väsyny itsekkin tähän :P
liiku kun silmät. vaikkei raskaus olekkaan siaraus,on jokaisella oikeus nauttia siitä ,ja turvata vauvan elo heti alusta alkaen.minä olin kolme kk sairaslomalla loppuajasta,rankka työ aiheutti suppareita..rahtia ynnä muuta piti käsitellä. mulla vaan on sellanen olo et toi käyttää minua hyväkseen joka asiassa.nytkin vaan lähti..??en ikin jättäis sitä yksin ,en missään nimessä kun tartteis mun apua..mut ei. ei suostu tekee töitä oikeestaa misssään. kuolo tulee kun ei rahaa tuu mistään.. ;(