Onko Marupiara hotellissa Porto de Galinhasissa ollut viime aikoina, vatsatautia?
2005 olivat kuulema salaatin syöjät sairastelleet.
Emme ole saaneet vatsatautia reissuillamme missään muualla kuin Egyptissä jossa se tuntuu olevan yleinen ongelma.
Edellisellä Brasilian reissulla ei tullut edes mieleenkään sellainen vaiva.
Lämpimässä tietysti pitää noudattaa tiettyjä sääntöjä, mutta nyt tuli otettua matka puolihoidolla ja siinä piilee pienoinen pelko.
Mitä mieltä muuten Marupiarassa majoittuneet ovat hotellista?
Onko ollut ongelmia puolihoidosta PdG:ssä
5
995
Vastaukset
- homem de kuhmo
2 kertaa olen ollut kyseisessä hotellissa ja olen viihtynyt hyvin, yst. henkilökunta, taksin/buggyn saa helposti eikä ruoassakaan mitään valittamista, hyvä ranta, varsinkin kävellessä Muro altolle päin ( hotellista vasemmalle ).
- Marupiararaan matkalla
Oletteko olleet Aurinkomatkojen retkillä?
Mitä mieltä olette olleet niistä, kannattaako käydä ja millä retkillä?
Yleensä on koottu porukka ja liikuttu taksilla tms. katselemassa lähitienoita, retkien lisäksi, täytyy koettaa sitä taas.- vaihtoehto paree
ehdottomasti, jos vaan mahdollista.
Se yksi Aurinkomatkojen reissu saarelle oli kyllä bem, bom, bem...
- Marupiarasta
Se kun riippuu niin henkilöstä, tuo vatsatauti.
Marupiarassa ollessani en tautia saanut (vaikka monilla oli). Tosin hotellin ruokia söin aika vähän, järjetöntähän se oliskin kun kylä (PDG) on täynnä hyviä ruokapaikkoja. - piara
Kaksi kertaa Marupiarassa lomailleena (ja tiistaina edelliseltä reissulta palanneena) sanoisin, ettei talon pöperöissä sen kummempaa nitisemistä ole, vatsatautia ei saatu. Aamupala on aivan loistava (vai tyypillinen brassi, Maceiossa saimme yhtä hyvän).
Enimmäkseen söimme tietysti "kylillä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14714448Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446052Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant226027SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685640Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124427HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.624269Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233934"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703