Onko tietoa kun äippäraha nousi 15,20 eurosta 22,04 euroon päivältä (siis se minimi) niin saako tällä hetkellä äippälomalla minimirahaa saava edelleen tuon vanhan mukaan 15,20 per päivä vai nouseeko se siihen 22,04 euroon päivältä?
äitiysrahan korotus
5
503
Vastaukset
- selvisikin jo!
Eli turhaan aukasin tän :D
- lelluriina
saman tahtoisin minäki tietää :):) ..kun saan sen minimin ja mulle vaan tuli eilen kirje siit että maksettu joulukuulta sen 15e/pvä ja tammikuusta 1pvän ajalta sen 22e.. ja kirjeen lopus oli ilmotus et minimiraha nousee siihi 22e.. Joten siitä päätellen sen kyl ajattelis nousevan! ..millonka sulla on alkanu äippäloma? ..itellä alkoi 6.6-08 ja tyttö syntyi 10.7 :)
- ap.
se nousee siihen uuteen minimiin :) saan itsekin sen minimin, niin tulee reilu satanen lisää :) Mulla alkoi 22.9 äippäloma ja tyttö syntyi sitten lokakuun 31pvä :)
- jkhkhkj
kela.fi/asiointi vastaa kysymykseesi. ellet sit ole uusavuton, jolla ei verkkopankkitunnuksia.
- osannut
lukea, asia on selvinnyt jo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702952
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792128
- 951956
- 321702
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191175