Joulu meni ja hyasinttien kukinnot vetelevät viimeisiään. Haluaisin kokeilla kasvattaa sipuleista uudet hyasintit ensi jouluksi, kuinka toimia?
Tai jos haluan istuttaa hyasintit keväällä kukkapenkkiin, niin mites silloin?
Hyasintit
...
3
794
Vastaukset 3
- tietoaaa
Vastatkaas nyt joku, minuakin kiinnostaa, että säilytänkö noita viittä hyasintinsipulia turhaan, jos atahtoisin ett ne kukkisi penkissä ensi kesänä?
Laitanko sipulit nyt esim kellariin? Otanko pois mullasta? Kuiva vai kostea ym- kellariin laiteta
kuivumaan ja istuteta syksyllä, että nousevat kukkimaan seuraavana kesänä, jos nousevat ?
Olen jostain lukenut, ettei se oikein onnistu, niistä ei paljon mitään kasva tai eivät kuki maahan istutettaessa täällä Suomen leveyspiireillä, mutta ehkä joku tietää varmemmin eikä mikään estä kokeilemasta !
- sipulikukat
löytyy tietoa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791416
- 851283
- 1041028
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7606Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520