Niin mikähän voisi olla vikana kun on ollut nyt kaks viikkoa rusehtavaa vuotoa ja välissä oli 3 päivää veristä vuotoa, syön cerazette minipillereitä ja alkaa vähän tuskastuttaa tämä vuoto. Olen tutuilta kysynyt kellään ei ole ollut vastaavaa. Kiitos jo etukäteen.
olisko tietoa tälläseen?
kirsi-84
2255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
välivuotoa.
"Cerazette-tablettien käytön aikana vuodot voivat muuttua epäsäännöllisiksi. Vuoto voi olla vähäistä tiputtelua, joka ei edes vaadi sidettä, tai runsaampaa vuotoa, joka muistuttaa niukkaa kuukautisvuotoa ja vaatii kuukautissuojan käyttöä. Vuoto voi myös jäädä kokonaan tulematta. Vuotojen epäsäännöllisyys ei merkitse Cerazette-tablettien ehkäisyvarmuuden heikkenemistä. Yleensä se ei vaadi mitään toimenpiteitä, vaan voit jatkaa Cerazette-tablettien käyttöä. Jos vuoto on runsasta tai kestää pitkään, käänny lääkärisi puoleen."