Osta arkkupakastin, ja säästä

Terocky

Sinne voit ostaa alennustuotteita kaupasta, vaikkei juuri niinä päivinä niitä tekisi mieli syödäkkään. Vaikka lihatuotteita 50% alennuksella, joista on päiväys menossa. Sianlihakin säilyy kuukausia. Ei muuta kun arkku täyteen kaikkee mahollista safkaa mitä alesta löytyy. Ei tuu nälkä sitten, ja rahaa säästyy kun ei tarvii joka päivä ostaa kalliita ruokia. Lisäksi voit syksyllä kerätää sinne sieniä ja marjoja. Kesällä saadut kalasaaliitkin siellä säilyy upeasti. Varmasti monella on joku tuttu mummo joka aina tyrkyttää eväitä.. Marjoja ym. Ei muuta kuin arkkupakastimeen talteen.

2

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juippie

      Arkkupakastin kannattaa asentaa viileään tilaan. Esimerkiksi viileään kellariin.

      • poikamiesssssssss

        Kaalilaatikkoa tuli tehtyä sunnuntaina ja suurimman osan laitoin pakkaseen,tällä viikolla teen hernekeiton,lihamakaronilaatikon ja laitan pakkaseen,jostain täytyy bongata broilerin suikaleita-50% lapulla kun jonkin verran olen ostanut broilerin koipia mutta niistä menee niin hitosti hukkaan.
        Sämpylöitä on aina pakkasessa,en vaaleaa leipää enään osta ollenkaan kaupasta.
        Ruisleivän leipomista vois koittaa,kun eihän siitä muiden täydy tykätä kun itse.Paljonkohan muuten ruisjauhot maksaa kilo.
        Kaupassa myynnissä olevat ruisleivät eivät välttämättä ole leivottu rukiista vaan sekaan on laitettu myös vehnäjauhoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11178
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10341
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6578
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5691
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      74
      5112
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4434
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      27
      4259
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      80
      4118
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      135
      3655
    Aihe