Isolla perseellä hyviä terveysvaikutuksia

Vähäs siistii. kuulun pääärynä kastiin.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Iso peppu suojaa aikuisiän diabetekselta/1135242542950

Vittu mä en laihduta, näin on hyvä olla. ostetaan isompii housuja vaa. tosin painoo pidän yllä ettei tuu liikaa. Ja liikunta on tunnetusti todella kivaa :)

4

781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Läski tappaa varmasti!

      Kysymys on kuitenkin läskistä ihmisestä.
      Läski tappaa varmasti!

      • tapa..

        Olet väärässä. Hyväkuntoinen lihava (ei tietenkään 200-kiloinen, koska sellainen ei voi olla hyväkuntoinen) elää pitempään kuin laiha ja huonokuntoinen. Esim. yli 60:nä ei ole mitään tarvetta laihduttaa, jos ei ole mitään sitä vaativisa tauteja.


      • tapa.. kirjoitti:

        Olet väärässä. Hyväkuntoinen lihava (ei tietenkään 200-kiloinen, koska sellainen ei voi olla hyväkuntoinen) elää pitempään kuin laiha ja huonokuntoinen. Esim. yli 60:nä ei ole mitään tarvetta laihduttaa, jos ei ole mitään sitä vaativisa tauteja.

        itte syön lisäaineetonta ruokavaliota. Lihana mulla on hevosta ja biisonia, vain 3% rasvaa. saa maukkaat kevyet ja terveelliset ruuat. leipää en osta kaupasta ku se on sellasta ilmavaa paksaa suoraansanottuna, kotitekoinen on parempaa ja helposti muunneltavissa, ainoastaan kannattaa olla tarkkana jauhojen suhteen ettei E-aineita löydy jauhoista ostohetkellä. Parasta olisi jos jauhot ja maidon saisi suoraan maatilalta ja myllystä :9. Eko ruoka on hyvää :9. niin ja unohtamatta marjasmoothieta kotona kokattua :9 tehosekottimella..


      • en mää viel oo kuollu, vaikka nää pyöristykset on ollu mulla jo 3-4vuotta samana. :P

        mut tiiän kyl pitempi aikaisetkin riskit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      35
      1906
    2. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      49
      836
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      82
      819
    4. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      7
      691
    5. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      35
      681
    6. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      590
    7. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      60
      509
    8. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      44
      459
    9. Porukkaa ku pipoa

      Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel
      Ähtäri
      28
      449
    10. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      74
      412
    Aihe