Suomalais kuppiloita Americaksessa

Ja jos niin missä saako ruokaa
3519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

näytti mainostavan ruokaakin. pari vuotta sitten käytiin ja oli vähän liian suomalaista örvellystä että lähdettiin pian pois.

Äänestä

Kippis on saarella, juuri siellä lomalla kävimme. Ihan ok meno ainakin meidän mielestä. Ei mitään örvellystä, vaan matkatoimistojen järkkäämä karaoke. Ihan mukava piristys lomalle. Suomalaista ruokaa ei varmaan americaksesta saa, mutta Kippiksessä kovasti mainostettiin paikkaa nimeltä Götä Ganal (?) jossa on pohjoismaista ruokaa. Jollain listalla ainakin mainostettiin poroa etc..

Äänestä
  • jos Kippiksessa Gota Kanal mainostavat kun heilla omakin uusi ruokaravintola Nordic Kitchen'''

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko niitä kirjoitti:

Ja jos niin missä saako ruokaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu