Lääkkeiden sivuvaikutukset

sentään kaikilla ole? Onko kukaan säästynyt näiltä kammottavan kuuloisilta sivuvaikutuksilta!?
3512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen syönyt Seronilia useemman vuoden jo, nykyään 40 mg/päivä, eikä ole mitään sivuvaikutuksia, paitsi että paino on pudonnut ehkä pari-kolme kiloa,alussa oli jotain pientä päänsärkyä ja mahakipua,joka kesti n. pari viikkoa,mutta sen jälkeen olo on ollut todella hyvä ja apua lääkkeistä on ollut!

Äänestä

oli 2 viikkoa sivuoireita, sitten häipyivät vähitellen.

Äänestä

Syön itse xanor depot 1mg eikä ole ilmennyt mitään vakavia oireita. Väsymys oli aloitusaikana "suurin" haittavaikutus, mutta sekin hävisi vähitellen:D

Itseni on hankala sanoa muista lääkkeistä ja niiden vaikutuksista yhtään mitään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kai niitä.... kirjoitti:

sentään kaikilla ole? Onko kukaan säästynyt näiltä kammottavan kuuloisilta sivuvaikutuksilta!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu