Nuori rauhoittui hoitokokouskeskusteluista

Rauhoituin. Miksi? Siksi, että puhujainkokouksissa valehdeltiin.

Rauhoituin, koska vl-menee vanhempiin.

Rauhoituin, koska huomasin hoitokokouskeskustelun väreet.

Rauhoitun, koska en luota vl-oppiin.

Rauhoitun, koska P.M kirjoittaa paskaa.

Rauhoituin, koska valheella on lyhyet jäljet.
4480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja vielä ymmärtäsit mitä se tarkoittaa.
Ja Menisit seurohin ja ottasit uskon vastaan.

***Sopivaisuus on kristityn ominaisuus. Matt 5:24-26

Yksimielisyys ja rauha tulee Jumalalta. Esim. 1 Kor14:33***

http://p1.foorumi.info/vlpalsta/viewtopic.php?t=5

Äänestä
  • ... niin rauhottunu on taas RAUHATON! Sitte *** ei voi sanoa rauhottunu oikealla tavalla ku ei lainkaan ole rauhottunu!

    Äänestä

Olet havainnut, että aina ei voi luottaa kehenkään, ei edes "pyhänä" pidettyyn Päivämieslehteen.

Olet oikeassa, että valheella on lyhyet jäljet - hm, tosin näissä hoitokokousasioissa kesti kuitenkin liki 30 vuotta ennen kuin ne paljastuivat.

Uskon silti, että haluat uskoa, sillä oikealla tavalla, Herramme Jeesuksen armon päälle.

Toivon siis: Älä jätä, mahdollista lapsuudenuskoasi. Usko vain siihen, että meillä kaikilla on Vapahtaja, Herra Jeesus Kristus, joka on lunastanut meidän kaikkien synnit, jopa veriruskeatkin.
Olet varmasti kuullut kertomuksen "ristin ryöväristä"?

Hän oli kaikkein halveksituin juudalaisten keskuudessa.
Muistatko mitä Jeesus hänelle sanoi?

"Olet tänä päivänä kanssani Isäni luona".
(Ei tosin sanatarkasti siteerattuna.)

Ristin ryövärille riitti siis - todellinen katumus synneistään.
Jeesus armahti hänet. Hän pääsi taivaaseen.

Unohda kaikki hoitokokoukset ja muut hömpötykset.
Tärkeintä on se - että uskot omalle kohdallesi.

Jumalan rauhan terveisin - vähin veljesi Alpo

Äänestä
  • kyllä oikeassa. Mitä se hyvejää meidän valvoa hoitokokousjuttuja tänä päivänä. Me saadaan unohtaa ne. Jumala on se, joka oikeutta jakaa...ja tuomioita. Meidän kuuluu antaa toisillemme anteeksi, sillä emme halua elämöidä toisten synneissä. Meille on tänä päivänä tarjolla armovaltakunnasta elävää evankeliumia, joka ainoastaan meidät armahtaa..., ei se, että pystymme tuomaan näyttämölle mahdollisimman paljon toisten syntejä ja heikkouksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajan vl-ilme. kirjoitti:

Rauhoituin. Miksi? Siksi, että puhujainkokouksissa valehdeltiin.

Rauhoituin, koska vl-menee vanhempiin.

Rauhoituin, koska huomasin hoitokokouskeskustelun väreet.

Rauhoitun, koska en luota vl-oppiin.

Rauhoitun, koska P.M kirjoittaa paskaa.

Rauhoituin, koska valheella on lyhyet jäljet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu