Onko Mikke siel laulamassa ja se jalkojen sotkija kovassa menossa, vieläkö vaihtorahatkin jää tarjoilijalle,entä se intiaanimies,,onko hän ympäri vuoden siel
millasta apilaniityssä nyt
leidibööd
182016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Apilaniitty toimii entiseen tapaan, Mikki ja Jose esiintyvät ja "intiaani" tanssii melkein jokaisen kappaleen, kaikki ennallaan. Tanssin ystäväintiaani ei asu täällä ympäri vuotta, mutta kylläkin aina silloin kun Apilaniitty toimii. Tarjoilijat korjaavat virheensä, jos vain asiakas saa suunsa auki, kuten tähänkin asti.
virheitä siellä tarjoilijoille sattuu ja korjaaminen on kuin tervanjuontia.Omakohtainen kokemus joulukuussa.
viimeks ku olin siel,joka kerta piti mennä hakee vaihtorahat mistä satuin tarjoilijan löytääki...
semmost siel
Kolmas kerta toden sanoo.Ei näkynyt vaihtorahoja ja niitä kun kysyy saa vihaisen katseen.Joskus tulee takaisin ja joskus ei kun ollaan eri mieltä maksetusta setelistä. Käymme nyt toisissa paikoissa ja lomafiilis pysyy parempana,
Kun ne vaihtorahat antavat odottaa itseään, käyttäkää ääntänne! Ei missään nimessä aggressiiviseen sävyyn, vaan naamioitte huutelun huumoriin "hei tyttö / poika, unohditko tuoda ne vaihtorahat. Täällä yksi köyhä kaipaa omiaan, että saapi lisääkin juotavaa".
Kun tätä harrastatte, kiinnittävät muutkin asiakkaat huomiota tapahtumaan ja siitä ei tarjoiluporukka kyllä tykkää. Alkavat vielä kaikki vaatia oikein rahasta takaisin. Ihan liian usein me suomalaiset urputamme vasta täällä kotona netissä. Mitä väliä sillä on kuinka vihaisesti tarjoilijat mulkoilevat, vaihtorahat on saatava jos asiakas nin haluaa. Mitä useammin annamme asian olla, sitä enemmän meitä vedätetään.
Ennen viimevuotista matkaa Inglesiin luin keskustelupalstoilta, että Apilaniityssä tarjoilija vie lasin pöydästä, ennen kuin juoma juotu.
Päätin itse kokeilla , pitääkö paikkansa.
Kun saapumisiltanamme menimme Apilaniittyyn ja tilasimme juomat, tuli tarjoilijapoika ottamaan lasini, kun siinä oli neljäsosa jäljellä.
Päästin kyllä sellaisen äläkän, että poika palautti lasin.
Seuraavana iltapäivänä oli tervetulotilaisuus Apilaniityssä.
Mieheni kävi pois pöydästä minun istuessa siinä.
Poika tuli ja nappasi mieheni lasin, enkä ehtinyt sanoa mitään.
Juomaa oli puoli lasillista!!
Silloin kutsuimme Ullan paikalle ja sanoimme, että totta, mitä Suomessa kirjoitellaan.
Ulla toi molemmille uudet lasit ja sen jälkeen ei kaksiviikkoisen lomamme aikana viety pois juomattomia laseja
eli nostakaa meteli, jos teitä kohdellaan väärin!
Pitää vaa toivoo,että nää kirjoitukset meneevät paikan vastuullisten tietoon.
Julkisuus hyvä keino saada muutos aikaiseksi.
Meneehän tuo aika nopeasti pomojen tietoon, jos useampi kävijä sanoo eka kerralla käydessä vaikka Ullalle, että teillä menee maine, kun keskusteluissa valitellaan unohdetuista vaihtorahoista ja juomien poisviennistä. Ainakin itse ajattelin kokeilla maaliskuussa.
Tosin ei omalle kohdalle ole moista sattunut ennenkään.
Sen kyllä huomasin, että juomien hinnat nousee silloin, kun alkaa se "ilmainen" show-ohjelma.
pitäisi edes mennä?on varmasti eniten negatiivista arvostelua saanut paikka koko inglesissä.
Tulin juuri kuukauden lomalta Inglesistä ja minua eivät Apinaniityt tarjoilijat kusettaneet! En näet käynyt kertaakaan koko perhanan navetassa. Tätä takuuvarmaa kusettamisenestokeinoa suosittelen muillekin. Kyllä kai siellä ne vastaavat heräävät, kun asiakkaat loppuvat? Keitähän sitten kusettanevat?
DON ON IHAN OIKEASSA,MIKS SINNE PITAA MENNA,
KYLAN KALLEIMMAT DRINKIT,VESI PULLOKIN 3€, RYYSKASSA 1.40 ALE PUBIS 1.50.OON KOKO TALVEN TAALLA JA EN OSTA APINASTA MITAAN,ULLA LUPAS MEILLE TALVI ASUKKAILLE SPECIAL PRIS , MUTTA EI SE TOIMI, MUT KAYN KATTOMASSA ONKO TUTTUJA,JA INTIAANI YRJOO EI OO NAKYNYT VAHAAN AIKAAN, ILMAT ON OLLU KYLMAT,JA PILVISET,NAIN KYLMAA TALVEE EI KUULEMMA OO OLLU 16 VUOTEEN !!!!!!!!mut kylhan taa koti olot voittaa
Vaimon kanssa joka reissulla siksi, että on niitä harvoja paritanssipaikkoja, lisäksi joinakin iltoina myös ohjelmaa tanssin ohella. Toki käymme muissakin paikoissa tanssimassa, ei aina samassa. Jos en osaisi tanssia, tuskin kävisin.
Ja taas maaliskuussa. Tosin emäntä ei nyt tule joten menen yksin. Mutta uskon sieltäkin löytyvän tanssitaitoisia naisia, jopa enemmän kuin tanssitaitoisia miehiä.
Esiintyjiä viime marras-joulukuun aikana ainakaan, vaikka aikaisempine vuosina oli (v. 2007 yksi show/vk ja aikaisempina vuosina 2 showta/vk.
Tanssiminenkin on niin ja näin kun aina niin tukossa lattia (notkujista). Kokeilkaapa tanssijat esim Ale Pubia ja Lifeä, molemmissa tilaa ja hyvä lattia varsinkin Life:ssä.
Juuh jaah, ja Ale Pubis kiva karaoke!
hyvä tanssilattia ja ystävällinen henkilökunta. Eivät jätä vaihtorahoja tuomatta.
Tosi on, että mukava henkilökunta ja hyvä kahvi.
ON IHAN OK JA SIT VIELA KUN RYYSKA ON SIINA VIERESSA,MUKAVA HENKILOKUNTA JA HYVA RUOKA,
MUTTA VARMAAN OTTAA AIKANSA ENNEKUIN KANSA
LOYTAA SINNE,ON APINANIITTY OLLU JO MONTA VUOTTA
SAMOIN RYYSKA.14 V
TANAAN ON ALESSA RAIKU B.LAULAMASSA SAASNAHA ONKO
VAKEE,MUT KUN EIK
EILEN JUTTELIN NAISTEN KAA NIIN ALEEN SANOIVAT MENEVANSA JA ME UROOT TIETYSTI PERASSA ¿¿¿¿¿¿¿¿¿
Meilläkin kova ikävä sinne....no kohta päästään :)