KOIRALLE LUITA

Voiko koiralle antaa naudan nivel-luita raakana,vai pitäisikö ne keittää?

Annoin raakana mutta oksenti illasta,eppäilin että johtuko luusta.....

Tietoa kaipaava,oli koiralle tosi herkkua.....
3290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaikki luut pitää antaa raakana

Äänestä
  • mukana? Jos koira ei ole tottunut ko. luun syöntiin, voi yökätä sen. Kannattaa ehdottomasti totuttaa syömään pikkuhiljaa, ettei satu vahinkoja!

    Äänestä

Naudan nivelluut ovat juuri oikeita koiralle syötettäväksi. Possun luita koiralle ei saa antaa sillä ne menevät liian mössöksi koiran hampaissa ja aiheuttavat suolitukoksia.
Luut tulee antaa aina raakana ja koiran suolisto tottuu niihin pikkuhiljaa. Vahdi koiraa aina kun se syö luita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MITEN MENETELLÄ???? kirjoitti:

Voiko koiralle antaa naudan nivel-luita raakana,vai pitäisikö ne keittää?

Annoin raakana mutta oksenti illasta,eppäilin että johtuko luusta.....

Tietoa kaipaava,oli koiralle tosi herkkua.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu