Noh.. Menimpä tohmajärvellä yksi päivä ohikulkiessani nesteellä kahvilla poikkeamaan. Ja aivan hirvittävää! Siellä nesteen terassilla alaikäiset nuoret pojat 13-17 vuotiaat vain tupakkaa polttelivat ja kaljaa nautiskelivat. Mihin tämä maailma on menossa. Ja kaiken hyvän lisäksi jos tästä asiasta jotain nuorukaisille mainitsee niin turpaan muuten ottaa. On nimittäin agressiivistä porukkaa. Ja mitä tuossa katselin niin huomasin että siellä nuo arviolta 15 vuotiaat pojatkin ovat jo aika iso kokoisia. Lihasta näyttää pojilta Tohmajärvellä löytyvän.
Tohmajärvi
Jipii!
5674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sitähän on tehty niin kauan kun kaikki muistaa eihän tuossa mitään uutta ole.
"Ja mitä tuossa katselin niin huomasin että siellä nuo arviolta 15 vuotiaat pojatkin ovat jo aika iso kokoisia. Lihasta näyttää pojilta Tohmajärvellä löytyvän. "
Läskiä se on kuule ja lopetas nyt se ittes kehuminen senkin tohmakeijo. Lisää punttia vaan, ei teillä vielä mitään lihasta oo... :D
jotain elämää sielläkin, voi kuinka ikävää se on, se sellanen kylillä hurvittelu ja rietastelu. No mummot voi laittaa huivinsa kireemmälle, on vähän turvallisempaa liikkua tungoksessa..
Eipä siellä taida paljon muita virikkeitä olla kuin ottaa kaljaa ja vittuilla niille köyhille jotka on menossa venäjääe tankkaamaan. Raha kun ei riitä suomesta ostaa kuin kerran puoleen vuoteen kahvikuppi hultoasemalta :D Jatkakaa samaan malliin!!!
meininki, hukkuvat vielä perskeles ruuhkaan tai kahvikupposeensa!