halkeama pohjassa

Noin 60l akvaarion pohjassa on j kirjaimen muotoinen halkeama.Siis melkein koko pohjan kokoinen. Minulla on akvaario kelpoista silikonia.Auttaako se pohjan korjaamiseen ja voiko akvan laittaa toimimaan.
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa laittaa vanhan pohjan päälle uusi pohjalevy, toinen vaihtoehto on uusia koko pohjalasi, eli vanha pois ja uusi tilalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BernieS kirjoitti:

Noin 60l akvaarion pohjassa on j kirjaimen muotoinen halkeama.Siis melkein koko pohjan kokoinen. Minulla on akvaario kelpoista silikonia.Auttaako se pohjan korjaamiseen ja voiko akvan laittaa toimimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu