Äitini 50v. juhlat!

tyttö--__-

Olisiko täällä kenelläkään hyviä ideoita millasia leikkejä voisi leikkiä synttäreillä?? Olisi mukava kuulla joitakin leikkejä mitä jotkut ovat leikkineet esim. joidenkin juhlissa tai jotain.. Laittaakaa ideoita tulemaan...

Kiitos jo etukäteen! :)

5

2714

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • millaiset juhlat...

      Mieheni 50v juhliin järjestin heti syömisen jälkeen esittäytymiskierroksen eli jokainen vuorollaan nousi ja kertoi kuka on ja miksi juhlissa eli mistä tuntee sankarin.Aikaa meni ehkä tunti ja hauskaa oli.
      Sen jälkeen boolia ja tupakkatauot kunnes taas kaikki paikoilleen...
      Sitten oli vuorossa tietokilpailu sankarista,olin jakanut vieraat(n.50 henkeä)n.6 hengen ryhmiin,tarkoituksella mahdollisimman vieraita keskenään,ei pariskuntia samass ryhmässä.
      Olin monistanut kysymyksiä sankarista,yleisjuttuja mutta sellaisia ettei kellään "kotikenttäetua",
      ja tarkastettuani vastaukset paras ryhmä palkittiin. Luin oikeat vastaukset sekä parhaimmat kommentit kaikista vastauksista kaikkien papereista.
      Ja taas naurettiin. Sitten aloimmekin ja karaoken ja loppuilta meni siinä.
      Ei hirveästi kannata ottaa ohjelmaa mutta sen verran että lähtee hyvin alkuun.
      Hauskoja juhlia teille!

      • ja tuoko sun käsitys hauskasta

        muistitko kysyä mitä mieltä vieraat mahto olla?


      • nykyään
        ja tuoko sun käsitys hauskasta kirjoitti:

        muistitko kysyä mitä mieltä vieraat mahto olla?

        Muistotilaisuudessa kukin vuorollaan kertoo vainajaan liittyvän yhteyden ja yhteiset muistot.
        Pisimmät muistelot venyy usein jopa tunniksi, mutta lopuksikaikilla onkin jo niin hauskaa keskenään, ettei ikinä.
        Karsastan uollaista suuntausta, jotenkin noloa kuunnella vainajan ja surevan yhteisiä hauskuuksia, kun unohtuu sopivuussäännöt kertomuksista.


      • ei mitään pelejä

      • miss syyskuu
        ei mitään pelejä kirjoitti:

        hyvää ruokaa vaan eikä mitään pelejä :)

        http://www.sweetpepper.fi

        mitä ohjelmanumeroo ja tarjottavaa juhlis pitää olla.muut alkoon mreneviä,itse en,haluisin,että vieraat viihtys ja ei vaan dokais.sitten vielä un miestä en oo ehtiny saada, niin kun kaikki tulee taas pareina,pitäskö joku JORMA tilata viihdyttää jja onks.tietoo mistä.vai laitanko hieromasauvan viereiselle tuolille ja esittelen esim- pirjo-eero,jussi-eero..jne,kun ne alkaa jo ihm.kun mulle ei kelpaa kukaan,tietäskö joku mulle sopivaa ukkoo,huum.aju suotava,nuorempi ehkä,pitkä vaalee,oon tumma ihan kohtalainen pakkaus.n.s.hyvin säilynyt.juoppolallit,nou,nou


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      706
    Aihe