eli oisin ostamassa kameraa nii onko kellää kokemuksia et kumpi noista on parempi? =)
Nikon coolpix p80 vai d80?
4
758
Vastaukset
- Nimetön
d on järkkäri ja varmaan kalliimpi kun tarvii ostaa optiikkaa. Kuvan laatu on järkkärissä parempi koska kenno on isompi. Järkkärillä ei yleensä saa videota ja ne on painavampia ku nuo mitkä ei ole irrotettavalla linssillä varustettuja. P80 on hieno ja sitä saa anttilasta 399 eerolla mutta sen kuva on laajakulmapäässä melko pullea ja telepäässä aika suttunen. Vastaavalla Tutkippas Fujin Finepix-mallistoa. Sieltä voit ehdä löytöjä.
Hyväksyttäviä merkkejä on myös Olympus, Canon, Lumix, Jotkut Kodakit ja Casiot. - Jämpti
Jos haluat ennenkaikkea _laadukkaita_ kuvia.
Hieno kamera, aivan toista luokkaa kuin P80. - äkkipäätä
Toinen on SLR-like (älytön termi) ja toinen oikea SLR. Toisessa on objektiivi valmiina ja toisessa ei.
P80:llä voi alkaa heti räpsimään kuvia, D80 vaatii objektiivin. - äikkämaikka
D on ennen P:tä. Jos mallit nimetään aakkosissa, niin olettaisin P80:n olevan parempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418