Ei voi muuta kuin ihmetellä nykypäivän aitien moraalia.
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/perhe/keskustelu/t1650091
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/perhe/keskustelu/t1650091
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...olipas järkyttävää keskustelua!
Olikohan kaikki edes ihan totta, veikkaan et provoja... Tiedä sitten aika sairasta..
saa päästään olla että tollasta tekee.
Varmaa pitäs linkki laittaa isienki palstalle, että neki sais tietää kuinka hulluja akkoja joillaki on...
sivua,et kertokaa mitä siel oikee lukee!!!!!
"Totuus äideistä" eiköhän tuollainen sekopää ole ihan omaa luokkaansa ja jotkut hänen seuranaan siellä pohjamudassa, mutta mikään TOTUUS ÄIDEISTÄ se ei todellakaan ole, vai tekeekö nämä vähemmistö mätämunat sitten tästä totuuden, että juuri tälläissiä me äidit ollaan??? Otsikkosi ja kirjoituksesi ovat melkein yhtä alhaisia kuin laittamasi linkin sisältö.
Onhan miehetkin naisten mielestä sikoja. Minun mielestä naiset ovat kieroja, petollisia ja erittäin itsekeskeisiä. 98% naisista pilaa lopun 3% maineen.
Keskustelu on yllättävää kyllä poistettu, koska naisten ajatusmaailmasta ei saa puhua. Tuossa muutama lainaus palstalta
"Kun olemme rakastelleet (myöhään illalla, kun lapset jo nukkuvat), mies käy ensin vessassa, ottaa kondomin pois, käärii sen paperiin ja heittää vessan roskikseen. Hänen jälkeen minä käyn vessassa, kaivan esiin käytetyn kondomin ja työnnän sen kaksin sormin nurjana sisälleni, niin syvälle kuin menee. Sitten vedän vessan (ikään kuin olisin sitä käyttänyt), pesen kädet tuoksusaippualla ja palaan sänkyyn. En tietenkään ole pystynyt seisomaan käsilläni tms., mutta kyljellään köllöttäminen on näköjään riittänyt.
Olen toki erittäin hedelmällistä tyyppiä, joka sai ensimmäisen lapsensa ilman että mies edes laukesi sisälläni suojaamattoman seksin aikana. Koti-siittämistä olen harrastanut vain ovulaation aikaan, n. 3 kertaa kuudessa päivässä (eli joka toinen ilta). Toimin näin, koska en halua käydä "tehdään lapsi pliis-keskusteluja", mutta tiedän että "vahinkolasta" kuitenkin rakastetaan. Mies ei siis vihaa lapsia mitenkään, muttei viitsisi hankkia suurperhettä. Minä haluan, ja hankinkin."
"Miksei tästä puhuta enemmän? Siis tämä on varmasti yleisempää kuin aluksi kuvittelisi. Itse sain mieheni kauhean porun jälkeen suostumaan toiseen lapseen. Aion varmasti hankkia vielä kolmannen poistattamalla kierrukan salaa mieheltäni. Gynekologin vuositarkastuksessa "ylläriraskaus" sitten selviää. En viitsinyt käyttää vahinkoa vielä toisen kohdalla, vaikka helpompaa se olisi ollut kuin kuukausien ruinaaminen. Kaksi vahinkoa olisi nimittäin herättänyt jo epäilyksiä, seuraava vahinko on vain huonoa säkää.
Minä itse tiedän paljon juttuja, että "pillerit petti" ja monellekohan on oikeasti käynyt näin.. "
"..niin, sellaisiahan me ihmiset lopulta olemme, ajattelemme vain itseämme. Yksin ei moiseen lähtisi, ts. en hankkiutuisi raskaaksi yhdenillan jutulle, mutta avioliitossa kyllä. Tiedän, että tuleva lapsi saa isän, äidin, sisarukset, perheen järkkymättömän kiintymyksen ja rakkauden, hyvät taloudelliset edellytykset, isovanhempiensa varauksettoman rakkauden jne.
Ja isä rakastaa lastaan jokatapauksessa."
'98% naisista pilaa lopun 3% maineen.' Salli mun nauraa, laskutaidoton trollaaja!
Kyllä se kuule niin menee, että suuri enemmistö niin miehistä kuin naisistakin on ihan asiallista väkeä ystävänä, naapurina ja vanhempana. Pieni vähemmistö sekoilee, ja jotkut lapsellisuuttaan yleistävät sekoilut koskemaan kaikkia naisia tai miehiä.