Kala, mutta ei kala

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Horoskooppini on kala, mutta se ei kuvasta itseäni mitenkään. Mulla ei ole mitään taiteellista lahjakkuuta, musikaalisia kykyjä hoiva-alat ovat juuri ne jotka saavat mun oksentamaan. Luonteeltani olen pikemminkin Skorpioni kuin herkkä ja haavoittuvainen kala.

5

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalat 34

      jos sinussa ei oo mitään semmosta joka kuvaa kalan luonne sit et ookaa kala:-) sorry:-D

    • Lizzu75

      jos muut sun kartallas olevat merkit vaikuttaa niin voimakkaasti, ettet itse tunne itseäs kalat-ihmiseksi.. vaikka sussa niitä piirteitä silti tod näk kuitenkin jossain määrin on.. (kaikissa merkeissä on vähän kaikkia merkkejä, sanoo jotkut).

      Ehkäpä olet nouseva- tai vaikka "kuuskopu" niin ku minäkin.. löydän kyllä itsestäni skorpparin piirteitä, enkä tod ole peruskalat :) En ole hoiva-alalla; enkä sopisi siihen, musikaalisiakykyjä ei ole; ellei sujuvaa kuuntelua lasketa, pidän kyllä piirtämisestä; mutta en malta istua kovin kauaa paikoillani raapustellen (ja jäävi arvioimaan, ollakko siinä hyvä vai ei).
      Eikä herkässä ja haavoittuvassa ole mitään vikaa, kaikenlaisia ihmisiä tarvitaan.. mun kohdallani herkkyys tarkoittaa kykyä vaistota asioita toisista ihmisistä (yleisesti hyvä intuitio) ja haavoittuvaisuus sitä, että en osaa ottaa pettymyksiä "rennosti" vastaan.. esim. jos itse mokaan jossain, se on maailman suurin asia ja soimaan siitä itseäni rankasti (suutun itselleni) tai jos pettymys tulee toisen ihmisen suunnalta, en pysty ymmärtämään miten joku voi tehdä niin ja mikä mussa on vialla (koska en hyväksy vaihtoehtoa, et joku vois oikeasti vain olla ilkeä).. otan sen liian henkilökohtaisesti (suutun sille toiselle ja itselleni?).

      Kauneus on katsojan silmässä ja horoskoopit tulkinnanvaraisia juttuja :)

    • Maaliskuun Idus

      sivuilla on "henkinen horoskoppi" testi. Itse olen maaliskuun puolella syntynt kala, ja tuon hesarin testin mukaan härkä. En kyllä tunnista itseäni kovin hyvin tuosta härän kuvauksesta, varsinkaan mitä tuohon materialismiin tulee, sillä tavarat eivät ole minulle tärkeitä.

      • .....

        11.3 on syntymäaika jos joku sitä kaipaa. Ainoa peruspiirre kaloista jonka itsestäni löydän on tuo riippuvuus päihteille. Pakko kokeilla kaikkea erilaista mistä saa pään sekaisin. Muut piirteet sitten ovat joko vesimiestä ja skorpparia. :P


      • myös maaliskuinen kalat
        ..... kirjoitti:

        11.3 on syntymäaika jos joku sitä kaipaa. Ainoa peruspiirre kaloista jonka itsestäni löydän on tuo riippuvuus päihteille. Pakko kokeilla kaikkea erilaista mistä saa pään sekaisin. Muut piirteet sitten ovat joko vesimiestä ja skorpparia. :P

        Ehkä laskettu syntymäaikasi onkin jokin muu, eli sinut on "otettu" pois muulloin kuin silloin kun luonnollisesti olisit syntynyt. Keskonen? Väkisin väännetty horoskooppi ei pidä aina paikkaansa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      183
      2281
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      88
      1649
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1474
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1334
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1162
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      44
      1134
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      45
      1017
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      98
      919
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      855
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      50
      832
    Aihe