Totta vai tarua?!

Aivan äimänä

Ollaanko tällä palstalla edes tosissaan?Kuinka ihmiset voivat heitellä kommentteja lyhytkasvuisista aivan kuin sairaista?Käsittämättömän typerää ja julmaa ja ennen kaikkea:väärin!Mitä ihmeen pahaa lyhyydessä muka on?Dokumentissa lyhytkasvuisista,jokainen heistä oli äärettömän suloinen eikä mitenkään omituinen tms.Itse olen äiti ja vähän päälle 160cm.Muut perheenjäseneni ovat yli 30cm pidempiä.Poikani tyttöystävä on 148cm.Sisareni 179cm.Kaiken kokoisia ihmisiä siis on jopa samassa perheessä.Rakastumme henkilöön.Pituuserot unohtuvat.

3

1219

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on tietysti...

      Eipä vain ole ollut liiaksi naispulisia kiinostuneita 168 senttisestä miekkosesta, jolla on jotakin erityista tekemistä minun kanssani :-) En missään nimessä väitä ainoaksi asiaksi, saati ainoaksi puutteekseni.

      • sari**

        ei kaikille ihmisille merkitse se pituus. toiset ihmiset näkee sydämeen olitpa sitten kaksi metrinen tai tämmönen 157 senttinen.


      • tarkkoittanutkaan
        sari** kirjoitti:

        ei kaikille ihmisille merkitse se pituus. toiset ihmiset näkee sydämeen olitpa sitten kaksi metrinen tai tämmönen 157 senttinen.

        puhuin vain tietynlaisesta todenäköisyydestä. Ja se on, että kokemukseni mukaan >70% naisista ei edes näe miekkoisessa muuta kuin juuri pituuden. Siis mitään muuta. Ja vielä tarkemmin, alle 35-vuotiaat naiset.

        157 on naiselle varsin normaali pituus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1124
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      602
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      491
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe