Lumitilanne

Lumitilanne on aika heikko, mutta onko Raumalla vielä latua jossain? Vai pitääkö käydä hiihtoputkessa naapurikunnassa?

PS. Tekojää olis kiva
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt viimeistään suli luonnonlumiradat. Hiihtoputkeen vaan!

Äänestä
  • Ns. pitkä putken vaikutus terveyteen on vaarallinen. Nytkin pitkien joulunpyhien jälkeen pitkä putken ryypänneitä on osastollani hoidossa muutamia. Haimatulehdusta ja maksakirroosia. Letkuista ovat jo päässeet ja viikon päästä kotiutuvat. Jaoin heille AA-kerhon esitteitä ja lupasivat parantaa tapansa. Joidenkin on käytävä tämä tie ennekuin viinan vaarat tulevat selviksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirvesmies Hartsa kirjoitti:

Lumitilanne on aika heikko, mutta onko Raumalla vielä latua jossain? Vai pitääkö käydä hiihtoputkessa naapurikunnassa?

PS. Tekojää olis kiva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu