Tietääkö kukaan onko mitään väliä onko partiksella parta vai ei. Kun mulla on neljä partista ja vaan yhdellä niista on parta toisilla on vain jotain haituvia???
partamonnin parta?
3
998
Vastaukset
- fish KING
.. naarailla kun ei kunnolista irokeesia ole juuri olenkaan, vain muutama "haituva".
Koiraalle alkaa kasvaa keesiä päälaelle noin vuoden ikäisenä.
Minkä ikäisiä kalasi ovat?
Yksi pointti, lisääntymisen kannalta kannattaa koiras erottaa naaraista tai kohta sulla on kolmesataa pientä partista, mihin ne sitten laitat?
Kaks pointti, toivottavasti sulla on yli kolmesataa litrainen akvaario, muuten kalasi ovat liian pienessä akvaariossa ja kidutat niit siellä!- ristiäiset uusiksi;)
Itsellä on reilu puolivuotias partis, myyjä oletti hänen olevan tyttö silloin vauvana, mutta nyt "kuonon" päälle on alkanut kasvaa nystyjä muutamia. Ennen niitä oli vaan kuonon sivuilla. Olen kuullut että tytöillä parta kasvaa juuri sivuilla, mutta pojilla keskellä kuonoa, onko totta?! Vasta vuoden iässäkö se parta vasta alkaa kunnolla kasvaa? Sitten noista kokoeroista, kasvaako pojat paljon isommiksi kuin tyttöset? Eihän 112 litrainen ole liian ahdas jos partamonnini osoittautuukin pojaksi? Onko koiraat paljon agressiivisempia vanhemmiten?
- fish KING
ristiäiset uusiksi;) kirjoitti:
Itsellä on reilu puolivuotias partis, myyjä oletti hänen olevan tyttö silloin vauvana, mutta nyt "kuonon" päälle on alkanut kasvaa nystyjä muutamia. Ennen niitä oli vaan kuonon sivuilla. Olen kuullut että tytöillä parta kasvaa juuri sivuilla, mutta pojilla keskellä kuonoa, onko totta?! Vasta vuoden iässäkö se parta vasta alkaa kunnolla kasvaa? Sitten noista kokoeroista, kasvaako pojat paljon isommiksi kuin tyttöset? Eihän 112 litrainen ole liian ahdas jos partamonnini osoittautuukin pojaksi? Onko koiraat paljon agressiivisempia vanhemmiten?
Naaraillekin saattaa kasvaa pieniä nystyröitä, koiraille kasvaa komeemmat teletapit päälaelle, molemmilla sukupuolilla noita ruotoisia kylkitappeja joita käytetään yleensä reviirikiistelyissä.
Koiraiden tapisto alkaa kasvamaan siinä vuoden iässä reilummin, sukukypsäksi tulemisen merkiksi, kait ;)
Koiraat kasvaa pituutta, nartuilla leviää "perse" niinku, häh ;) eiku siis tota juu, naaraat on yleensä pulskempia mutta kyllä meidänkin Matami oli melkonen jötkäle aikoinaan ;)
Molemmat sukupuolet pitää reviiristään kiinni tiukasti ja siitä ne kisat yleensä alkaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061