Naista viikonloppuna Kajaanin Tamminäyttelyssä. Harmittava tapaus, mukavan rodun parissa.
Rotikka
6
1025
Vastaukset
- myös..
täällä..http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901128901978_uu.shtml
- purmaus
näitä vahinkoja sattuu, koira päässyt vapaaksi ja lopputulos valitettava. Harmi että rotikka sattui olemaan rotuna.
- koiruuden kanssa
Kajaanin näyttelyhalli oli ihan perseestä ihan liian ahtaalle pistetty kaikki. Kehät älyttömän pieniä. Ei mikään ihme että myös koirilla menee hermot. Järkevintä olisi tuoda sellaiseenkin näyttelyyn koira vasta ihan juuri kehän alkua.
Minun rotikkaani yritti purra musta keksikokoinen koira, rotua en jäänyt selvittämään. Mutta kimppuun kuitenkin hyökkäsi ja vain nopea reaktioni pelasti tilanteen, koira ehti näykätä rotikkaani takapäästä jolloin minä kiskaisin nopeasti omani pois. Toisen koiran omistaja vaan hymyili ihan kuin se olisi kuulunut asiaan. Mutta voi varjele jos asia olisi ollut toisin päin. - juuri..
koiruuden kanssa kirjoitti:
Kajaanin näyttelyhalli oli ihan perseestä ihan liian ahtaalle pistetty kaikki. Kehät älyttömän pieniä. Ei mikään ihme että myös koirilla menee hermot. Järkevintä olisi tuoda sellaiseenkin näyttelyyn koira vasta ihan juuri kehän alkua.
Minun rotikkaani yritti purra musta keksikokoinen koira, rotua en jäänyt selvittämään. Mutta kimppuun kuitenkin hyökkäsi ja vain nopea reaktioni pelasti tilanteen, koira ehti näykätä rotikkaani takapäästä jolloin minä kiskaisin nopeasti omani pois. Toisen koiran omistaja vaan hymyili ihan kuin se olisi kuulunut asiaan. Mutta voi varjele jos asia olisi ollut toisin päin.Monestihan se on juuri niin. Monessa näyttelyssä (kuten kajaanissakin) Olin katselemassa erään rodun kehää, siellä ueampi koira murisi oikein railakkaasti omistajalleen ja muillekkin kun käveli ohi tai rupesi silittämään/harjaamaan. Ei siitä kukaan kovin suurta numeroa tehnyt. Yritti joku jopa näykkäistä erästä lasta kädestä. =(
- eonm
No, eipä yllätä yhtään, kun tietää millä perusteilla koirarotujen jalostus tapahtuu.
Miksi ihmeessä palveluskoiran täytyy toimia näyttelykoirana? Ei voi muuta kuin ihmetellä. - blackmagictiger
KÄSITTÄMÄTÖNTÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482318Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1461887Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581865Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1091471- 311445
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551171- 691086
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831085Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103881Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54877