Jos ylivoimaisen tallin autolla ajelee niin huonosti kuin kimi teki viime vuonna, on suorastaan sääli, että on edes ehdolla vuoden moottoriurheilijaksi.
Kyllä ihan selvästi esim. kallion mika pieksee kimin mennen tullen. Mika teki loistavia tuloksia selvästi lukuisia kilpakumppanietaan heikommallaa pyörällä lajissa, jossa yhä myös kuljettajalla on iso rooli.
Muitakin kaksipyöräisten köskyttäjiä menee kimnin edelle melkoinen liuta.
Kyllä kertoo suomen urheilutoimittajien tasosta taas tämäkin valinta
kimikö vuoden moottoriurheilija?
sanompahan vain
0
618
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492219
- 1211505
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3401323Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671244Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401210- 1421202
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201- 491139
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661112- 701034