bmw e39 poppikone ei soi

tietoa, mikä tuli kun cd soitin, radio ja navigaattorin äänet hävisivät kesken kaiken. sulakkeet ehjät.
44361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla E39 2002 ja tehnyt muutaman kerran saman jutun. Pari kertaa taisi lähteä toimimaan kun vaan sammuttelin virtoja pois, mutta kerran piti ottaa akun kenkä irti. Silloin kyllä navista hävisi valittu kieli, keskikulutukset yms.

Äänestä
  • Pari kertaa käynyt samoin. Jokin mysteeri se on, mutta helppo korjata. Mulla businessvarustelu, eli radio/tietokone irti ja sitten soitin. Soittimen perässä on sulake, irroita sulake ja laita sama sulake takaisin ja siinä kaikki, taas toimii.
    Radion irroitus: Vasen nuppi irti, 10 torska reikään jolla kierrät lukkosalvan auki ja vedät radion pois kampeamalla varovasti radion alareunasta vaikkapa keittiöveitsellä.
    Soitin taas on kiristetty koloonsa parilla ruuvilla. Virtajohdot on kytketty palikkaan, joka irtoaa nitkuttelemalla siihen stanssatun ohjeen mukaan. Sulake löytyy sieltä alta. Soitinta iroitettaessa saattaa irrota antennijohto, muista laita paikolleen.

    Äänestä

E39 mulla lakkas näyttö toiminnasta sekä ei kuulumusiikki , ratin napeistakaan ei tapahdu mitään vaikka pitäs mittaristossa radiokanavat vaihtua . Onko vinkkejä ?

Äänestä
  • Auto siis e39 2003 ja näytöllinen mankka missä ei ole sulaketta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinlaulua kirjoitti:

tietoa, mikä tuli kun cd soitin, radio ja navigaattorin äänet hävisivät kesken kaiken. sulakkeet ehjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu