Saatanan juonet

Varokaa

Totta kai satanismilla ja vastaavalla on hauska leikitellä, mutta oikean saatanan kohtaaminen ei ole hauskaa...se saattaa ilmentyä erilaisten demonien ja riivattujen ihmisten avustuksella ja tehdä elämästä (siis ihan maanpäällisestä) helvetin.

Ja se on sitten oikeasti ahdistavaa ja kauheaa. En suosittele.

8

1240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosikristitty

      En minäkään.

    • siis

      leiki vaan ole tosissasi.

    • Lost-His-Soul

      ...koska ne jotka ovat kohdanneet Saatanan ja tutustuneet helvettiinsä elävät rauhassa elämänsä loppuun asti, sillä Saatanalta saa erityisiä lahjoja, sielun hinnalla (halpaa), jos noidat antoivat kuolemattoman sielunsa Saatanalle vastineeksi taikavoimista, mitäpä tuosta, he ovat Paholaisen Huoria ja ovat jo hyväksyneet asian.Ne toiset noidat jotka eivät antaneet sieluaan, palvoivat Nauravia Jumalia (eräänlaisia demoneita) eivätkä saatanaa... Toiset taas antoivat sielunsa saadakseen elämänsä järjestykseen ja toiset viisauteen... Olen kuullut nimittäin kuiskauksia että itse Galileo Galilei olisi vaihtanut sielunsa tietoon siitä mitä maapallon ulkopuolella (taivaalla/tähdissä) on... Ja sai vastaukseksi Kaukoputken rakennusohjeet... Tieto ei tietenkään ole luotettava, sillä ne olivat vain kuiskauksia jotka kertoivat niin...

      • Fakta

        Asia on niin, etta ei piru omiaan kiusaa...mita siis tulee siihen demonien hairikointiin, niin yleensahan ne pyrkivatkin ajamaan takaa ns. uskovaisia ja tosikristittyja etc. kirkon miehia.

        Saatanan kanssa liiton solmineet ovatkin varmaan oikein relaa porukkaa...tietyyn pisteeseen asti.


    • vastaa

      Jumalaa ei ole olemassa, mistä seuraa, että Saatanaakaan ei ole olemassa, koska Saatanakin on olennainen osa kristinuskoa (ns. kolikon kääntöpuoli).

      • Anonyymi

        Henkimaailmasta on kaikilla kansoilla perimätietoa.


    • sokkiko1

      Se on juuri näin !

    • Anonyymi

      Aloittaja on oikeassa. Kuka palkkasi länsitrollin näille saiteille? Mutta se, mitä hän tuo esiin, on muuttuvat nimimerkit, ja se, että hän on "ei kukaan". Lisäksi hänen vimmastaan Venäjää vastaan on luettavissa, että Jeesus on löydettävissä Venäjältä.
      Erittäin lähellä paholaista, ja jos näin on, niin korkeaa porukkaa on takana...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1635
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1279
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      87
      976
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      201
      936
    5. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      862
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      853
    7. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      66
      838
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      830
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      784
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      779
    Aihe