onko kellään tietoa onko kaavinnan jälkeen helpompi tulla raskaaksi?
onko kaavinnan jälkeen helpompi?
tiedoton-
5420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On, kohtu on otollisempi, hedelmöittynyt munasolu tarttuu paremmin. Tietänet itsekin kun osasit edes kysyä.
en tiennyt.miten se kaavinta vaikuttaa asiaan?onko se limakalvo tavallaan jotenkin "uusi" ja parempi kun se entinen?
tarttuuko alkio paremmin ohueen kuin paksuun limakalvoon?
anteeksi kun kyselen mutta mietiskelen olisiko paremmat mahdollisuudet raskautua nyt.
Minä jatkan tähän, kuinka nopeasti kaavinnan jälkeen saa aloittaa lapsen yrityksen normaalisti?
Entä jos on mennyt kesken jossain rv22?
mulla nyt on jo aika kauana asioista, mutta kerron nyt kuitenkin..
Kun mulle tuli keskenmeno tasan juuri silloin, kun kolmas raskauskuukausi vaihtui neljänneksi, niin aloin vuotaa verta, ja paljon. Olin tuolloin ulkomailla..
Siellä tehtiin tutkimukset ja Suomen kamaralle päästyäni menin kättärille kaavittavaksi.
Sanootiin ,että pitäisi nyt käyttää kondomia kahen kuukautisten tulemisen ajan...mutta kuinka kävikään..... ei tullut kuin yhdet menkat, ja seuraavat tulivat sitten joskus 12 kk perästä, kun poika ilmoitti tulostaan, eli ..
Raskaaksi tulee uudestaan helposti, ainakin ne kahdet menkat pitää tulla..
meillä nyt vaan jäi kortonki kerran pois...ja nyt on minulla aikuinen poika sekä tyttökin
onnea sinulle
Siis minulla oli niin pitkällä, että jouduin kohdussa kuolleen lapsen synnyttämään, ja lääkäri sanoi että ei puoleen vuoteen saa yrittää uutta?