Toriparkki valmis

P-louhi, joka on vajaakäytöllä toimisi mainiosti toriparkkina, jos sinne tehtäisiin ajoluiska torin puolelta. Louhion täysin susi, kun ajo on keskustan ulkopuolelta Ajurinkadulta. Säästetään ne rahat,,
3186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...miksi ihmeessä toriparkin/P-Louhen sisäänajon pitää sijaita TORILLA? Miksi automassat pitäisi johdattaa keskelle ruuhkaista ydinkeskustaa päästäkseen parkkiluolaan? Eikö olisi fiksumpaa ajattaa autot keskustan ulkopuolelta parkkihalliin ja kävellen kulut torille? Kuten P-Louhessa nyt?

Esim. minä asun Turun itäpuolella ja aina kun asioin keskustassa autolla, ajan P-Louheen. Hkin motoria vihreää linjaa ratapihankadulle ja siitä koukkaus P-Louheen? Erittäin nopeaa ja sujuvaa. Jos pitäisi ajaa torin kautta P-Louheen, edessä olisi n-kappaletta liikennevaloja ja ruuhkaisia ydinkeskustan katuja, ei kiitos!

Äänestä
  • turussa autoja ei ole paljon, tämä on pikkukylä. toriparkkiakaan ei tarvittaisi jos järkevästi toimittaisiin.

    Äänestä

  • mutta listään siihen yliopi... kirjoitti:

    turussa autoja ei ole paljon, tämä on pikkukylä. toriparkkiakaan ei tarvittaisi jos järkevästi toimittaisiin.

    ja sit heti täytyy tehdä viereen toinen parkkihalli. Paremppi torilta luiska louheen ja katuparkit käyttöön olisi edullisin.

    Mut jos yksityinen Toriparkki OY tekee omilla rahoilla, niin en mä vastustaa voi. jollei sitä pakoteta ostamaan kaupungille kun se tekee konkan, samalla tapaa kuin eskelin parkki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisäänajoramppi puuttuu. kirjoitti:

P-louhi, joka on vajaakäytöllä toimisi mainiosti toriparkkina, jos sinne tehtäisiin ajoluiska torin puolelta. Louhion täysin susi, kun ajo on keskustan ulkopuolelta Ajurinkadulta. Säästetään ne rahat,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu