haluaako kalanainen heikkoja ihmisiä ystävikseen joita sitten auttaa oman elämän kustannuksella jotta voi pönkittää omaa itsetuntoa??(voi saada röyhkeitäkin jotka käyttävät hyväksi)
entinen tyttöystävä vaikka tunnepuolella oli arka oli todella lämmin ja rakastettava kun uskalti elää omaa elämää(ei elänyt mielestäni
ennen minuakaan omaa elämää.
toivon asillisia vastaukia sillä itsepäisen härän on ikävä kalanaista.
kalat
10
1184
Vastaukset
- akvaariomonni
... omistan enimmäkseen vahvoja ja ulospäin suuntautuneita ystäviä. Tosin he tietävät että kun tulee "paha paikka", pystyvät tukeutumaan ja luottamaan apuuni.
Olen myös itse melkoinen elosalama, mutta sisintäni en paljasta kuin takuuvarmalle sydänystävälle.
Rakastaessani vastapuoli todella tuntee olevansa rakastettu kaikin mahdollisin tavoin. ;) - tulloo
Kalat oon niin empaattisia että todellakin tahtovat auttaa,mutta riipuu menneisyydestä kuinka sinisilmäinen,kiltti,ja hyväuskoinen vielä pitemmänpäälle on..
- Maaliskuun Idus
Sanoisin että omassa ystäväpiirissäni on kyllä enimmäkseen vahvoja persoonia. Hädän hetkellä kuitenkin läheisimmät ystäväni voivat luottaa apuuni.
- kalaN
Omasta puolestani voin sanoa, että en ole mikään renttumagneetti. Pidän kunnollisista miehistä, jotka hoitavat omat asiansa. Renttuja hakevat vain ne, joilla on voimakas hoivavietti. Monet kalat kyllä kuuluvat tähän porukkaan.
Yhdyn edellisiin kirjoittajiin, että minullakin on paljon vahvoja ihmisiä ympärilläni, tosin vahvoja lähinnä ulkoisesti. Tykkään kuljeskella tällaisten ihmisten "varjossa".
Kunnollinen härkä kyllä sopii erinomaisesti kalanaiselle.- naiset ovat
heikkoja persoonia!
- Nimetön
naiset ovat kirjoitti:
heikkoja persoonia!
Ainakin mulle on useampikin sanonut, että olen käytökseltäni niin varma, että ihmisten on vaikea lähestyä minua.
Olen kuitenkin lämmin, vilkas ja avoin, mutta seuraan samalla tarkkaan mitä ympärilläni tapahtuu. Uljaat ritarit eivät siis pääse minua "pelastamaan pulasta".
Kalanainen - KalaN
Nimetön kirjoitti:
Ainakin mulle on useampikin sanonut, että olen käytökseltäni niin varma, että ihmisten on vaikea lähestyä minua.
Olen kuitenkin lämmin, vilkas ja avoin, mutta seuraan samalla tarkkaan mitä ympärilläni tapahtuu. Uljaat ritarit eivät siis pääse minua "pelastamaan pulasta".
Kalanainenmulle sanottu samaa ja ole täysin samaa mieltä sun kans.
Joskus aikoinaan jotkut sanoi jopa, että vaikutan niin itsevarmalta, että hipoo jo ylimielisyyttä.. siis mies ei uskalla lähestyä ellei ole tosi varma itsestään, koska muut miehet ajattelevat minun kuitenkin käskevän suksia kuuseen. Eli näinhän sitä just tulee kohdattua niitä "vääriä miehiä" ja naisten kaatajia, kun kunnolliset ei uskalla lähestyä.
Tosin kukaa ei ole sanonu nyt viime vuosina noin vaik ennen kuulin paljonkin... liekkö iällä osuutta asiaan tässäkin ;D
Mut pointti oli se, et hei... kalatnainen ylimielinen, no heh heh.. pikemminkin suojamuuri (joka näköjään toimii) :)
Eipä ole ennen tullut asiasta keskustelua muiden kalanaisten kans.. Mulla siis kuitenkin noin, miten ylhäällä kirjoitin... mut eiks olis TOSI ironista, jos muillakin kalanaisilla olis samoin, ja just ne lipevät pukit keräis pisteitä tästä kaikista herkimmästä merkistä, joka ei osaa suhtautua pettymyksiin..... hmmmm...
TAI jos se onkin karmallista, että meitä opetetaan niin olemaan vahvempia eikä niin sinisilmäisiä??!!! siinäpä pohdittavaa :D
- kuivalla maalla
Kaloille on tyypillistä se, etteivät "sylje pulloon"
taipumus alkoholismiin. - Danzigi
Kalanaisista en tiedä mut näin kalamiehenä voisin sanoa et mun kaverit on kaikki vahvoja ihmisiä ja persoonia. Ei taida montaa ns. heikkoa olla.
- myönnetään..
ikinä en oo saanut yhtään punnerrusta tehtyä enkä leukaa vedettyä, tarviiko sitä silti siitä vittuilla? heikkopa heikko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️922007Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1671480YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741269- 711107
Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2251082Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan871044Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.145974Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava237928Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.51906Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli88881