Hävettää eilinen kommenttini luennolla niin sikana että en saa rauhaa siitä. Eikä siinä vielä kaikki vaan minusta kommenttini oli ihan ok sillä hetkellä, mutta luokasta lähtiessäni jotkut takanani nauroivat ja arvostelivat kommenttiani. Sitten tarkemmin ajateltuani se kuulostikin tosi tyhmältä ja he taisivat ymmärtää minut väärin. Ai että minua hävettää. He ymmärsivät NIIN väärin ja enää en voi paikkailla mitään. Ehkä ajatukseni katkesi välillä tai en tarpeeksi hyvin valinnut sanojani. Muistan kommettini olleen tavallaan vain sellainen "ajatuksen poikanen", tietynlainen heitto, jota pyörittelin mielessäni ja päästin sen lentoon, sen tarkemmin määrittelemättä. Onko kellekään muulle käynyt näin? Eipä oo kiva mennä niille tunneille takaisin!
Väärinymmärrykset hävettävät
noloilija
1
818
Vastaukset
- pahempaakin
maailmassa tapahtuu! Unohda koko juttu tai muuten alat pelkäämään tuollaisia tilanteita. Ei ainakaan kuulostanut pahalta js ehkä kuvittelit toisten naurun sinulle osoitetuksi. Olin itse nuorempana tuollainen ja erittäin ujo, oli vaikeaa koko elämä. Tarkoituksella menin aina tilanteisiin ja häpesin aina sanomisiani sekä punastuin, taisi kuitenkin auttaa treenaus kun nyt olen ihan "normaali hölösuu".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647