Te, jotka tunnistatte ovulaationne/olette tikuttaneet oviksen, mikä on ollut varhaisin ovulaatiopäivä teillä...??? Kuinka yleistä on ovuloida varhaisessa vaiheessa kiertoa (esim. kp 5-10)?? En kaipaa luennointia ovulaatiosta, olen googlettanut siitä jo kaiken mahdollisen ja tiedän sen "esim. 28 pvn kierrossa ovulaatio tapahtuu n. 14 vrktta ennen menkkojen alkua..."-jutun sun muut hyvinkin tarkasti:D
Ihan mielenkiinnosta vaan kyselisin tästä varhaisesta ovulaatiosta... Onko joku täällä tullut raskaaksi harrastettuaan seksiä ihan alkuvaiheessa kiertoa???
Ihan mielenkiinnosta vaan kyselisin tästä varhaisesta ovulaatiosta... Onko joku täällä tullut raskaaksi harrastettuaan seksiä ihan alkuvaiheessa kiertoa???
Vastaukset 2
Vanhimmat
mulla luultavasti oli tossa ovulaatio kp10 ainakin liman ja kohdunnapukan ja kipujen mukaan.. normaalisti on kyllä keskellä kiertoa mutta nyt mennyt jotenkin kierto sekaisin että luultavasti siksi tuo ovulaatio ajoissa
testailin clerbluella.. ja yleensä kp 10 tienoilla.
Raskaaksi en vielä ole tullut.. sitä päivää odotellessä :)