Ledi valoista

Hoksasitteko uudessa E-mersussa ledit komeilee sumarien paikalla. En tiedä korvaako ne sumuvalot vai miten. Bemarin vuoro seuraavaksi siirtyä ledi kauteen.
10807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tutkis poju asioita

Äänestä

...onnistu tekemään ledivaloista yhtä miehekkäitä ja sporttisia kuin Audi!

Äänestä

Onhan Audikin kopioinut, onhan kaikissa Audeissa pyöreät renkaat.
Tuo ledeillä elvistely ja kopioinnista vouhottaminen on "turhaa, aivan turhaa".

Äänestä
  • näin joulun jälkeen, kahdella kybällä saa 500 kappaletta.

    Äänestä

Audikos se Ledit on keksinyt, niinkö? Niitä on kuule ollut olemassa vuosikymmeniä. Viime vuosina vasta ne on kehittyneet niin tehokkaiksi että niitä voi käyttää tälläiseen tarkoitukseen.
Tollanen tehokas ledi maksaa sellasen 10 euroa kappale. Kun se lykätään tollasen auton keulalle se maksaakin varmaan ainakin 500/kappale.

Missä tahansa autossa voisi olla ledivalot, ne ei valmistajalle maksa paljon mitään, mutta tiedättekös miksi ei ole? Led ei tuota lämpöä. Ja kun se ei tuota lämpöä niin kylmällä ajovalon lasi ei pysy sulana. Suomeksi : näissä autoissa on sopivilla ajokeleillä ajovalot pimeinä. Muiden valmistajien mielestä tämä on ongelma, mutta ehei Audin mielestä. Audin mielestähän sekään ei ole ongelma eikä mikään jos jarrut ei toimi sopivilla ajokeleillä ollenkaan.

Äänestä
  • et taida tietää mistä kirjoitat. Ei audissa (A3 A4 A5)ajovalot ole toteutettu ledeillä.

    Äänestä

  • noin tyhmä?

    Äänestä

  • Audi on keksinyt ledit, turbomoottorin, nelivedon, kaksoiskytkentävaihteiston, sinkityn korin ja valmiiksi viipaloidun leivän.

    Äänestä

  • ja kateellinen kirjoitti:

    Audi on keksinyt ledit, turbomoottorin, nelivedon, kaksoiskytkentävaihteiston, sinkityn korin ja valmiiksi viipaloidun leivän.

    joka näitä käyttää, ja ledin ton keksitty aikoja sitten... Ainut asia minkä audi on maailmaan kekseliäisyydellään tuonut, millä selviää taantumista kuin taantumista.... Tehdää kaunis kosri paskalla autolla ja kasvetaan varaosien myynnillä...

    Äänestä

Minkä maalainen oli kaveri joka keksi ledivalon, olkoon se nyt sitten hyvä tai huono? Autossa kyllä näyttää vähän rimpula touhulta. Ainakin Audin nokalla olevat. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakko matkia audia kirjoitti:

Hoksasitteko uudessa E-mersussa ledit komeilee sumarien paikalla. En tiedä korvaako ne sumuvalot vai miten. Bemarin vuoro seuraavaksi siirtyä ledi kauteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu