maatiais

täplämonnisen

ruokinnasta...kuinka sitä kuuluu ruokkia, eläinkaupassa sanottiin, ettei tarvitse sille erikseen mitään ruokaa laittaa, kun syö mitä pohjalta löytää, mutta pohjalle ei oikeestaan mitään tipu kun kalat ruokin, olenkin sillon tällön laittanut pohjalle sellasen lasitabletin monnia varten ja kyllä on maistunut. Nyt kysyisinkin mistä monninen pitää ja on lempiruokaa?

3

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkoa sen verran

      että minkä kokoseksi tuollainen maatiaistäplämonninen kasvaa?

      • tania78

        Kyllä minä ainakin monnille tiputan oman tabun.
        (vaikka syökin levää - ja rapsuttaa kasvitkin jos ei sapuskaa ole tarpeeksi)

        Seran Wels-Chips on ainakin maistunut. (erikoisruoka kaikille imu- ja raspisuumonneille)
        Iso purkki maksoi kyllä yli 10e, mutta puolessa vuodessa tuskin mitään on kulunut...


    • fish KING

      Täällä omista partiksista kuvia... http://kuvablogi.com/blog/313/7/

      Partis voi elää jopa kolmekymmentä vuotiaaksi, jopa vanhemmaksikin, parhaimillaan se voi kasvaa melkein neljäkymmentä senttiseksi mutta yleensä jää alle kolmekymmensenttiseksi.

      Partis syö vaikka mitä sille annetaankin, kalanruokaa, kesäkurpitsaa (pestyä), kaikenlaisia pohjapellettejä. Nuoret yksilöt syövät levääkin.

      Kyseessä on siis imumonni ei panssarimonneihin kuuluva monninen :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      13
      2799
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2590
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2482
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      166
      2136
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1129
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      888
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      742
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      152
      740
    Aihe