Lada-Laatuautolla ajavat ovat kommareita.Ei edes venäjällä ole kun kourallinen kommunisteja
Mistä helvetistä nää pennut ovat
saaneet sen käsityksen,että
13439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
olen seitsemänkymppinen pentu ja tavannut muutaman Ladakuskin elämäni aikana ja kyllähän jokainen on ollut jonkun asteinen kommunisti.
jolloin oli vielä isä aurinkoinen tappamassa miljoonia omia kansalaisia
vain on niin, että kerran kommunisti, aina kommunisti. Ja Ladahan on kuin punainen lippu, merkki aatteen palosta kuskin sielussa.
Kaikki Ladan omistajat ovat täälläkin kommunisteja. Samoin jokainen jonka tunnen.
pääset kunnon porukkaan,missä ei puhuta kom politiikkaa
Enkä siis osta Ladaakaan. Olen aivan liian varakas ja älykäs teidän porukoihin.
sinä täälä sitte hurskastelet.Pysy sielä farisealaisten sejasa farisealainen.
ajelevat kahden v-kirjaimen saksalais merkeillä.
Ovat pihejä ja valmiit ottamann kaiken yhteiskunnalta sekä työnantajalta. Itse eivät anna mitään,eivät edes kiitos sanaa saadessaan.
Veroja on maksettu palkasta,omaisuudesta,alv. ja muita maksuja jotka menevät yhteiskunnalle loppujen lopuksi. Työnantajankin joskus kuuluisi kiittää työntekijää. Minulla ei satu olemaan W alkavaa autoa mutta sanonpa sulle kuitenki sievästi että KIITOS!
Löytyi sentään yksi kommunistikin, joka tunnustaa olevansa kommunisti.
Tiedättehän sen V-alkuisen sanan. Kun pikkupojat eivät kunnolla tajua, mitä se sana tarkoittaa, sitä on hauska hokea. Näkyypä sana joskus näilläkin palstoilla.
Sama lienee tuon kommunisti- sanan kanssa, se on niin hauska kirjoittaa ja antaa palstauskottavuutta, vaikkei kunnolla tajuakkaan, mitä sillä tarkoitetaan.
No, eipä tuo minua haittaa, käyttäkää vapaasti kumpaa sanaa tahdotte. Pääasia, että lada-palsta kiinnostaa nuorisoakin.
Että myös kommunistit ovat yksinkertaista porukkaa, joita voi manipuloida ja kusta silmään mielin määrin.
kommunistilla ja uskovaisella. Uskovainen uskoo vaikka ei näe, mutta kommunisti uskoo vaikka näkee. Sopii myös Ladauskovaisiin tämä kommunistin usko.