Vitun Väsynyt jo kaikkeen!

mie en ymmärrä mikä mulla on, Mulla on paniikkihäriö lääketys ollut noi 2kk ja Musta tuntuu et mun pää on ihan sekasin yms. Ja Huimaustakin on kyllä ja sit mua välillä tärisyttääkin ihmeelisesti tai on sellanen epätodellinen olo, onkohan lääke Väärä syön Rivatrl joku tällänen ja Joudun ottaa nii yht päiväs 5 en oo mitä taukoja pidellyt tai mitää syönnyt vaa, Mut mie en ymmärrä mistä mulla voi tää huimas johtuu, Kaikki verikokeet otettu kaik Ok!. mut Mä en ihan oikeesti jaksa enäää.
4800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sain samaa lääkettä ja ei sopinut ollenkaan. nyt olen syönyt Sepramia ja tuntuu että on ihan ok. huippaa joskus, mut aika harvoin. Olen syönyt jo melkein vuoden ja yhtenä päivänä jätin tabun pois ja olo olikin ihan ok. Seuraavana en taaskaan ottanut tabua ja jo alkoi ihme olo-päässä sirisi sillait kummasti ja olo oli muutenkin niin paska. Joten ei ku naamariin vaan . Ajattelinkin et enköhän pääse eroon enää koko aineesta. No pitää kysellä lekurilta sopivaa lopetustapaa- mutta toisaalta jos tuo tekee olon niin hyväksi kuin on ollut jatkan lääkkeen käyttöä . Osaan kuvitella miten paska olo Sulla on. Pyydä vaihtaan merkkiä. Tsemiä Sulle!"

Äänestä
  • Joo. kyl mustakin tuntuu et tää lääke ei varmaa oo ihan oikee pää sekasin ja vittu vituttaa nii saatanasti tää elämäkin huimaa perkele ahistaa sen takii. onneks on maanantaina lääkäris aika!

    Äänestä

tapauksessa Rivatrililla kuulu hoitaa paniikkihäiriötä.
Huimaus on yski paniikkihäiriön oireista, itse olen kärsinyt siitä yli 20v, paniikkihäiriötä olen sairastellut n. 25 v.

Lääkitys kuntoon ja kunnon terapiaa!

Äänestä

paroxetin lääkettä ja olo tuli ihan hirveeksi, jotenkin levoton ja epätodellinen, sitten huimasi ihan hirveesti, en pystynyt edes lasta hoitamaan. Ennen söin citalopramia, eikä siitä tuollaista tullut. Onneksi lääkärille huomenna soittoaika. Sun kannattaa pyytää vaihtamaan se lääke, se ei vaan sovi sulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei oo elämää kirjoitti:

mie en ymmärrä mikä mulla on, Mulla on paniikkihäriö lääketys ollut noi 2kk ja Musta tuntuu et mun pää on ihan sekasin yms. Ja Huimaustakin on kyllä ja sit mua välillä tärisyttääkin ihmeelisesti tai on sellanen epätodellinen olo, onkohan lääke Väärä syön Rivatrl joku tällänen ja Joudun ottaa nii yht päiväs 5 en oo mitä taukoja pidellyt tai mitää syönnyt vaa, Mut mie en ymmärrä mistä mulla voi tää huimas johtuu, Kaikki verikokeet otettu kaik Ok!. mut Mä en ihan oikeesti jaksa enäää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu