oon huomannut että fisut ne osaa pakuttaa verisuonet mun päästä! jotenki kyllästyny bingo holdemiin!
aina melkein ennen rahasijoituksia sama homma!
AA käteen ja joku fiskeni maksaa 67os all in tai K7 95 ja muuta sontaa ja eiköhän ohi mennä suoralla tai värillä. tietenki jos on 100 kertaa isompi stack niin voi kokeilla niin joskus itsekkin tehny, mutta jos mulla joku 20k stacki vastaan 55k stack niin kuka teistä maksais puolet stackista sonnalla!
rupeaa vituttaa että vitun amatöörit pääsee aina rahoille! ja itse saa naama vinossa katsella kun se pelle fisu tippuu saman tien finaalipöydassä ja ajatella että vittu mitä peliä ite olisin voittanu nuo kaikki!
ei olis niin vittumaista jos vastassa ois vaikka KK vs mun AA ja sillä mentäis ohi, koska sillon tietäis että tuokin osaa pelata ja ansaitsee rahaa!
koska jokainenhan KK:lla ennen floppia menee all in jos joku laittaa all in, mutta miks jollain 67 bubble vaiheessa jolloin jokainen järkevä ajatteleva ihminen pelaa tiukkaa!
tietenkin voi yrittää ryöstää paskalla, mutta ei maksaa all ineja saatana!
muistakaa vittu all in korotus hyvällä kädellä on eri asia kun maksu paskalla kädellä! kaikki ei vaan vittu tajua sitä!
Huomannut
4
531
Vastaukset
- The Rat
> mutta miks jollain 67 bubble vaiheessa jolloin jokainen järkevä
> ajatteleva ihminen pelaa tiukkaa!
Hyvin harvassa ovat ne tilanteet, jossa 67:lla preflop pistetään nappulat keskelle, varsinkaan maksetaan allia...
Mutta bubblessa voi kyllä pelata aggressiivisestikin ja ihan perustellusti. Ja juuri siitä syystä, että "jokainen järkevä ajatteleva ihminen pelaa tiukkaa", eli kerätään yleensä suhteellisen koviksi kohonneet blindit kuljeksimasta... :)
Tietysti eroa siinä, pelaako päästäkseen rahasijoille vai voittaakseen.
Olen itsekin hävinnyt muutaman turneen ohivetoon, osa niistä on ollut järjettömiäkin. Sellaista sattuu. Useammin on kuitenkin tullut voitto AA:lla kuin tappio... :)- Näin meillä
Muotoilisin bubblessa pelaamisen niin että ei tiukkailla pelataan hyvää agressiivista NL rahapöytä tyyppistä peliä kuitenkin välttäen liian isoja riskejä. Eli isketään paikkoihin ja pelataan käsiä mitkä normaalistikkin pelaisit. Kiusataan tiukkia ja varotaan hieman löysiä.
Ei nyky bubblet yleensä ainakaan minun mielestä yli tiukkailua suurimmalla osalla ole eli aika iso porukasta lyö jo liian innollakin tuossa vaiheessa.
Ei siis sillä että lähtisin 67of mukaan korotettuun mutta tiukkailla suinkaan ei ole tarkoitus. Turnauksissa kun pitää päästä melkein poikkeuksetta kasin sakkiin jos meinaa saada muutakin kun omat poikkeen.
- hiiren seinään
30 dollarin turbo sittari, blindit 200-400 käteen AA ja löin all-in n.1700 iso blindi jolla jälellä 1400 maksaa minut 25s monstereilla. Tiesin jo siinä vaiheessa loppuni tulleen; kolme viitosta ajoi ohitseni!
- The Shark
pelaa turbosittareita?! Miksi antaa heikommille pelaajille tasoitusta turborakenteella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko841736- 431379
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu1191170Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.831078Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja2551073- 65928
- 55918
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20890- 34844
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!35824