olen kadottanut

mielikuvitukseni

Kertokaapa jotain vinkkejä.

Meillä pulivuotias vauva, joka herättää öisin ja siitä johtuen olen tosi väsynyt iltaisin. Seksiä on, mutta minulla on fiilikset täysin hukassa. Toisaalta haluan seksiä, mutta toisaalta olen niin väsynyt että siitä tulee sellasita pikahommailua, jonka tuloksena mies tulee, minä en. Tiedän että pitäisi koittaa änkeä seksiä johonkin muuhun väliin, kuin viimeiseksi asiaksi ennen unia, mutta tarvitsisin jotakin joka virrittäisi minut oikeaan tunnelmaan.

Asiaa voisi avittaa, jos olisi edes kerran viikossa pari tuntia ihan kahden keskistä aikaa. Tämä on kyllä järjestettävissä, mutta mitä sen parin tunnin aikana voisi tehdä, jotta lopputuloksena olisi hyvää seksiä. Mennä jonnekin? Harrastaa jotakin? Asutaan maaseudulla, joten niitä vaihtoehtoja ei niin kauheasti ole. Mielikuvitusta kaivataan, minä olen sen tyystin kadottanut.

2

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettä

      Siis sinun olisi mahdollista järjestää teille viikossa pari tuntia aikaa ja nyt haluaisit täyttää sen jollakin harrastuksilla tai menoilla, että sitten taas yöllä väsyneenä saisit rakastella?

      Ei noin. Ei todellakaan noin.

      Nyt järjestät ensimmäisenä sen pari tuntia viikossa, vähintään, teille kahdelle. Et ymppää siihen yhtään mitään, et YHTÄÄN mitään.

      Menette suihkuun ja saunaan, pesette itsenne ja rauhoitutte kahdestaan. Pidätte turpanne kiinni ja olette, siis lue tarkkaan OLETTE, yhdessä.

      Sinä et osaa vaan olla.

      Vauvanhoito on raskasta, joten miksi hitossa sinä edes ajattelet sellaista että teidän pitäisi sen parin tunnin aikana mennä tekemään jotakin?

      Olkaa nyt kerrankin rauhassa kahdestaan ja lopettakaa työnteko siltä ajalta.

      Kyllä se seksi kuule tulee siihen kuvioon mukaan kunhan ensin osaatte heittää päänupistanne kaikki muut sitä täyttävät ajatukset hittoon.

      Sanohan että miksei sitä seksiä voisi harrastaa sen kahden tunnin ajan vaikka koko ajan? Miksi pitää tehdä jotain typeriä kikkailuja ja käydä syömässä ravintolassa, varsinkin kun asutte maalla? Ei siitä saa mitään hyvää seksiä että menette jonnekin sen kahden tunnin ajaksi ja sitten teillä taas alkaa työt ja arki.

      Se tyyli ei toimi, joten sauna päälle, kumpikin painutte saunomaan ja rauhoittumaan ja harrastatte seksiä. Kyllä se ukko siitä syttyy kun otat hänen kalunsa suuhun. Ei teillä ne taidot ole mihinkään kadonneet. Teillä on vain niin paljon nyt tuo vauva mielessä, ettei teidän mieleenne yksinkertaisesti tule niitä seksiasioita joita ennen tuli. Joten nyt ensimmäiseksi aivot vapaalle että saatte vähän tilaa ajatuksille, kyllä se seksi sitten tulee sieltä.

      Ei sinua viritetä oikeaan tunnelmaan millään asioilla. Sinut viritetään tuossa tilassa tunnelmaan pelkällä rauhoittumisella. Eli televisiot pois ja muut sellaiset keskittymistä häiritsevät asiat pois ja sitten vain olette kahdestaan.

      • Asiaa!
        Juuri noin, turhat rekvisiitat ja odotukset pois.
        Heti kun nukahtaa, sauna päälle, pesua ja suukottelua, halausta, tutkailua. Paineita pois, ensin mieheltä, sitten naiselta, tai toisinpäin ja toisen kerran molemmilta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      1892
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1306
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      973
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      98
      928
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      87
      812
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      84
      651
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      600
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      534
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      507
    10. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      236
      451
    Aihe