mina poistua

palstalta tälle päivälle;)) alkaa peffa puutua ja nälkäkin jo kurnii, että eikun herkkupaahtaria, teen kera nauttimaan:)
hauskaa illanjatkoa kaikilleee;))
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja joutuu sitä ihan itse kuljetella, ei välttämättä tule tuomoisia ongelmia. Tunnin lenkki melkein takana pikkasessa pakkasessa, oli todella piristävää ja iltapalaa nyt syömän, kera pummivan koiran. Jatkoja vain, minä ainakin poistun takavasemmalle täältä palstalta ja rupean katselemaan koiriin liittyviä asioita muualla.

Äänestä
  • heh;) tää onkin mun poikkeus päivä koneella;)
    en monestikkaan päiväkausiin edes konelleella käy, sähköpostiinkaan ei tule mitään kiinnostavaa, roskapostia vaan , joten sekin saa olla monesti huoletta viikon parinkin päivät katsomatta;) tää on mun erikoislöhöpäivä, joita en siis usein harrasta, mut nyt oli pakko ottaa aivot pihalle kaikesta ja huomenna pistän taas aivot narikasta koppaan takaisin;) ja kyllä mä ihan kohtuullisesti lenkillä mettissä hyrrään sään salliessa, mut noi ei kahta tuntia kauempaa jaksa kävellä hyvilläkään keleillä,ja tietty näin talven aikaan menee köpittelyt pakkasen lukemia seuraillen, kun vaikka muuten tarkeneisivat, niin tassut palelee, tänään ei tosin sitä ongelmaa olis ollut, mutt oma kroppa ei tuota tuulta suodattanut, käytiin nyt kuitenkin mekin tuolla köpsimäs jonkin aikaa, muttei tosiaan kahta tuntia tälle päivälle;)) jees mutta nyt sanoo peffa tän touhun irti;) moro ja moikka ja heitä tosiaan pummillekkin pikku muru;) miekkiin heitän..mulla onkin pari koiraa pummimassa, mun leipästä, vanhin koira ei viitti (13v) vaivautua ylös leivän takia..ja kinkkusta ei nyt ole leivän päälle laittaa ainoostaan margariinit ja kurkut;) mut hyvii ne on nekin;)) öitä!

    Äänestä

illanjatkoa itsellesikin.

Mulla on iltateen kaverina parastaikaa lämpöisiä juustosarvia.
Nää talvipäivät innostaa leipomaan.

Äänestä
  • Juustosarvia, tahtoo juustosarvia:)
    Slurps:D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sallajlkj kirjoitti:

palstalta tälle päivälle;)) alkaa peffa puutua ja nälkäkin jo kurnii, että eikun herkkupaahtaria, teen kera nauttimaan:)
hauskaa illanjatkoa kaikilleee;))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu