Onkos ....

Korjailtu miten?

Ruosteisia ovia? Meillä on edessä koko homma.
kauanko operaatiossa kestää? On Masa6 kyseessä.

8

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihdettiin koko ovet

      ja siinä taisi mennä 1,5- 2viikkoa, koska kaikkia osia ei tullut heti. Maalaus tietysti ottaa myös aikansa. Pelkkä ruostevaurioiden korjaaminen vienee yhden työviikon päivät.

      • maalaus vie

        tuosta kokonais-ajasta? Yleensä kaikki osat on valmiina kun työ aloitetaan.


    • sanoin

      jo, viet illalla, haet aamulla.

    • vie noin

      koko Sinun loppu elämäsi!!!!
      Puunaat ja kiilloittelet kyseistä Masaasi. Ylpeänä katselet näkeekö naapurit, että Sinulla on upea uusi Mazda6:uusi! Ruosteisia ovia ei korjailla. Ne hoitakoon ne joita moiset yleensäkään kiinnostaa.

    • saksmanneja useampi

      Empä ole kohdannut omissa autoissani koskaan vastaavia murheita että ruostetta olisi ilmestynyt oviin, lienenkö omistanut laadukkaasti valmistettuja autoja, mene ja tiedä

      • ..mutta näitä...

        Minullakin oli sakemannien laatuautoja taannoin. Ja täytyy myöntää, ei päässeet ruostumaan. Se on tuo merkkikorjaamon hallin sisäilma niin lämmin ja kuiva, ettei siellä ruostu minkäänlainen pelti. Ja kun suuren osan ajasta ajaa laina-autolla oman sakemannin seisosessa siellä korjaamohallissa, niin on onneksi niistä tuo ruostumisen pelko pois. Ainut harmi on se, kun vähän väliä pitää jollain pelillä saada se auto sinne korjaamolle ja saada vielä se laina-auto, että pääsee töihinkin sitten, se joskus vähän kyrsii. Mutta kyllä se kyrsiminen siitä helpottaa, kun kassatyttö hymyilee nätisti lunastaessasi oman sakemannipirssin korjausten jälkeen taas vähäksi aikaa omaan käyttöösi...


      • ajaessani 4v johtotähden ovien alareunat ja kurakaaret ruostuivat ja lisäksi hajosi vaihteisto jonka korjaus kesti 3kk kun ei ollut varaosia.


      • taas...
        handeplus kirjoitti:

        ajaessani 4v johtotähden ovien alareunat ja kurakaaret ruostuivat ja lisäksi hajosi vaihteisto jonka korjaus kesti 3kk kun ei ollut varaosia.

        Focus ykkösen ovet ja takaluukku korjattiin viikossa ja veljen Corollasta etuovet samoin.
        Mutta nehän olikin tehty saksassa ja Turkissa vissiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3443
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2064
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1779
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1547
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1518
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1420
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1247
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1175
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1122
    Aihe