Siis ku oon reippaasti ylipainoinen tyttö ja haluaisin nyt ens keväänä hakea lähihoitajaksi niin tuleekohan mun painosta ongelma? Siis etten sen takia pääse kouluun..? Muuten olen omasta mielestäni enemmän kuin sopiva kyseiselle alalle..
Ylipaino+lähihoitaja=mahdotonta?
pullero..
6852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tietääkseni mikään terveysalan koulu ei jaa miinuspisteitä ylipainosta. Sisäänpääsyyn vaikuttavat aivan muut asiat. Mikäli olet halukas ko alalle ei muutakun stemppiä.
Ei se paino siihen todellakaan vaikuta. Jos sä oot kiinnostunu alasta sä haet siihen ja niin hyvä.. :D Mä itsekkin meinaan hakea kyseiselle alalle sit kun pääsen yläasteelta. Mut vaan lasten puolelle.. :D Tsemppiä vaan sulle! *näyttää peukkua*
Siinä on silleen et 2v. käydään normaalisti ja sit erikoistutaan..:D
Eli aloitat näillä näkymin elokuussa 2004 lähihoitaja opinnot..:)
Olisi kiva tietää missä päin suomea, itse olen myös ehkä hakeutumassa alalle, ja hyvällä tuurilla voisimme olla samassa koulussa..Tuskin mut aina voi yrittää..:)
Ja ylipaino ei ole este!..:D
Jos haluat niin mailaa [email protected]
itekki oon reilusti ylipainonen tyttö, ja alotin nyt syksyl lähihoitaja opiskelut.. et älä stressaa sen asian takia.. ite myös poltan ja käytän jonkun verran alkoholia, eikä sekään haitannu, pääsin silti sinne kouluun.. et sillee.. ja tosiaa, ei kannata päättää jo nyt kivenkovaan et mille puolelle meinaa erikoistuu, mieli voi muuttuu ku niist eri suuntautumis mahollisuuksist tullaa kertoo sulle tarkemmin.. kannattaa pitää kaikki ovet avoinna:).. tsemppiä sulle.. ja jos nyt haluut tietää jotai muuta viel, tai muute vaa mailailla ja vaihtaa ajatuksii, ni mailaile mulle osotteesee [email protected]
Ketogeeninen dietti päälle vaan. Sillä laihdut nopsasti.