vastaanoton tila

Kanavat jotka käyttää taajuutta (490 MHZ 23)pätkii yhtenään.Mistä moinen voisi johtua,muut kanavat näkyy normaalisti.
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehkä samalla taajuudella lähetetään ohjelmaa myös toiselta lähetysasemalta, antennisi vaan sattuu näkemään molemmat lähettimet?
Sellainen häiriötilanne oli täällä Uudellamaalla jossain Kirkkonummesta länteen päin. Espoo ja Fiskars samalla taajuudella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

Kanavat jotka käyttää taajuutta (490 MHZ 23)pätkii yhtenään.Mistä moinen voisi johtua,muut kanavat näkyy normaalisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu