Oli toive että Oulu lehti paranisi kun päätoimittaja vaihtui mutta pahalta näyttää kun uusi päätoimittaja kirjoittaa ensimmäisen pääkirjoituksensa Kiinasta ja Maosta. Haloo, sanoisiko joku sille että kyse on kaupunkilehdestä ja lukijat toivovat Oulu aiheista luettavaa!!!!
Oulu lehden linja
ihmetyttää kovasti
13755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
sille, sen sijaan että valitat täällä?
Kyllä meikäkin ihmetteli sitä päätoimittajan avausta kaupunkilehdessä. Tuli mieleen onko luulo, että Pekingin kaupunkilehdestä onkin kyse?
Näyttää menevän nurin koko lehti. Forum vienyt ilmoittajat ja lukijat. Paha enää nousta kun on jo muuttunut ihan suoraan roskiin meneväksi lehtiseksi.
Harmi jos kuolee- aikoinaan meille tuli vain Oululehti ja hyvin pärjättiin kun siinä oli Oulun uutiset ja paljon lukemista.
Puoluelinja on kepu Oulu-lehdellä ja se vie sen hautaan.Ei kyllä ole lukemistakaan ja tämä mao linja taitaa olla viimeinen pisara.
Liian vähän kunnon juttuja
Pelkkiä ruusuja ja risuja ja mainoksia täynnä. Joskus joku vanha uutinen ja jonkun yrittäjän mainostusta, ei muuta siinä lehdessä...
Anna aikaa äläkä heti tuomitse.
Olen oululainen ja minua kiinnostavat muutkin kuin oululaisten asiat.
Kyllä kai noita Kiinan ja ulkomaiden asioita luetaan aivan eri lehdistä kuin kaupunkilehdistä. Voi olla että Oulu lehti on ainoa kaupunkilehti Suomessa joka setvii Kiinan asioita.
Kaupunilehtihän on paikallislehteen rinnastettava lehti muuten paitsi se on ilmainen, eikä sillä ole levikkiä vaan jakelulevikkiä.
Kaupunkilehdet ovat nykyään jo aivan luettavia ja parhaat ovat tilattavien paikallislehtien veroisia paikallisten uutisten julkaisijoita. Oulu lehti on nykyään valitettavasti sieltä heikommasta päästä. Kunnollista luettavaa on vähän tai ei ollenkaan ja sivumäärä on pieni.
Raahelainen on hyvä kaupunkilehti. Tärkeää on kaupunkiuutiset.
Kyse on osaamisesta ja siitä mitä lehtitalo maksaa rekrytoinnissa.
Lehden jutut ovat joka tapauksessa parempaa luettavaa kuin tämän keskustelupalstan sepustukset.