1. Let There Be Rock
2. Back in Black
3. Powerage
4. Highway to Hell
ja tässä järjestyksessä!!!
parhaat
9
574
Vastaukset
- Annika T. V.
1. The Razors Edge
2. For Those About To Rock
3. Back In Black
4. Let There Be Rock
Muita ei edes kannata hankkia. - Boogie Man
TOP 5-Tosin kaikki AC/DC albumit ovat loistavia!
1.Highway to Hell
2.Back In Black
3.For Those About To Rock
4.Let There Be Rock
5.Razors Edge
Mutta jos AC/DC olisi tehnyt Who Made Who albumista kokonaan uuden, niin se olisi ollut koko 80-luvun paras albumi! Who Made Who on loistava biisi... Samoin Big Gun!- Annika T.V.
joo
WHO MADE WHO on loistobiisi.
Cliffin paras basso näyte.
Oliko muuten Slade rummuissa tuossa Big Gun biisissä?
Ainakin on videolla. Saiko kenkää sen jälkeen? - Boogie Man
Annika T.V. kirjoitti:
joo
WHO MADE WHO on loistobiisi.
Cliffin paras basso näyte.
Oliko muuten Slade rummuissa tuossa Big Gun biisissä?
Ainakin on videolla. Saiko kenkää sen jälkeen?Phil Rudd tuli bändiin vasta v.1994-95, joten varmaankin se on Slade. Tietääkseni ei ketään muuta rumpalia ollut Sladen ja Ruddin välissä. Simon Wright oli tosin vuodesta 83-89 bändissä.
- Boogie Man
Boogie Man kirjoitti:
Phil Rudd tuli bändiin vasta v.1994-95, joten varmaankin se on Slade. Tietääkseni ei ketään muuta rumpalia ollut Sladen ja Ruddin välissä. Simon Wright oli tosin vuodesta 83-89 bändissä.
... Että onko Big Gunia soitettu kertaakaan livenä?
Outo juttu, sillä loistava livebiisi... Samoin who made who, sitäkin voitaisiin soittaa enemmän.
Surffasin yks päivä tässä youtubessa, ja sieltä löytyi tällanen biisi kun Borrowed Time. Julkaistu näköjään moneytalks singlen b puolella joskus..
Kuunnelkaa ihmeessä, hyvä kappale. Samoin crabsody in blue.
- of AC/DC
1. BACK IN BLACK
2. HIGHWAY TO HELL
3. LET THERE BE ROCK
4. THE RAZOR'S EDGE
5. HIGH VOLTAGE- eijeijei
Razors, Fly ja Blow ovat bändin huonoimmat levyt.
- hermit
eijeijei kirjoitti:
Razors, Fly ja Blow ovat bändin huonoimmat levyt.
ja tuo on sinun kommenttis sen takia kun noissa ei ole Rudd rummuissa, muissa on.
EI JEI JEI...ei se noin mene. - eijeijei
hermit kirjoitti:
ja tuo on sinun kommenttis sen takia kun noissa ei ole Rudd rummuissa, muissa on.
EI JEI JEI...ei se noin mene.Osaksi totta, Ruddin poissaololla toki suuri vaikutus mutta kyllähän tämä on aivan fakta että tuolloin bändi teki myös huonoimmat levynsä/biisinsä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253