Ajattelin järjestää kavereille ystävänpäiväbileet. Nyt oon jo miettinyt tarjottavia tälleen hyvissä ajoin kerrankin.. Eli ehdottakaa jotain hauskoja juttuja? pientä naposteltavaa ja boolia ajattelin. Meillä ei oo tapana ollu laittaa mitään sydämiä yms. mut nyt ajattelin jotain sellaista myös kuvioihin laittaa...
Kiitos!
Ystävänpäivä
9
5479
Vastaukset 9
- aihe!
Kaupoista saa kartonkia aika halvalla.. voita laittaa jo ulkooveesi sydämen muotoisen kuvion ja kirjoitella siihen vaikka jotakin kivaa...
Kynttilöillä saat tunnelmaa sisälle.. ja hyvää musikkia, ei välttämättä mitään teknoa heti alkuillasta. Lasit voisivat olla pikareja? Ei tuoppeja tai muovimukeja. Tosin kauniita ystävänpäivä kertakäyttö astioita myydään varmaan juhlan alla kaupoissa.
Leikkokukilla saisit kivaa tunnelmaa aikaiseksi, mutta niitä kannattaa hankkai tarpeeksi. Tai tilaa kukkakauppiaalta vaikkapa sydämemuotoinen kukkaasetelma joka on tehty vaikkapa ruusunkukista.
Ilmapallot! Hanki paljon eri punaisen sävyisiä ilmapalloja ja puhalla niitä sido kiinni ja laita kivoiksi ryhmiksi. Jos sinulla on heliumia anna pallojen nousta kattoon ja jätä niihin kauniit punaiset narut roikkumaan.
Tee hyytelöboolia, elintarvikevärillä punaiseksi tai punertavaa alkoholia ja hyydytä sydän muotissa, jokainen saa leikata oman kokoisia paloja siitä. tai jos teet boolia, tee punaista boolia. Jäiden joukkoon voit laittaa jäisiä mansikoita.
Jos lähetät kutsut, niin voit tehdä vaikka millaisia kortteja!
Voit ostaa suklaanamuka tai karkkeja jotka ovat sydämen muotoisia..jos teet ruokaa.. niin kaikki varmaan kelpaa.. mutta ajattele romanttiikkaa ja helliä tunteita valmistaessasi niitä!
Kerro sitten mihin päädyit! - mansikka26
joo mäkin pidän kavereille ystävänpäivänä pinkkibileet!jokaisen tarvii laittaa jotain pinkkiä päälle.tarttis löytää jostain pinkkejä lamppuja.eurokankaasta haen monta metriä pinkkiä satiinia ja organzaa,maksaa n.3€metri.paljon pinkkei ilmapalloja,mut heliumi maksaa varmaan paljon,et ihan lattialla ne pallot sit olis,niitten seassa on kiva tanssia.ei haittaa vaikka pari poksahtaiskin.sit tehdään varmaan pinkki booli tai drinkkejä.tarvii muistaa ottaa hyviä kaverikuvia satiinitaustalla bileistä muistoks.ei jaksais odottaa!
- love17
mulle tulee mieleen mansikkaa pusut,sydämenmuotoset munkit ,niitä saa esipaistettunakin,suklaata ,vaahtokarkkeja ja ennen kaikkea se hyvä seura,olisko joku hyvä dvd .
- ystis_09
love17 kirjoitti:
mulle tulee mieleen mansikkaa pusut,sydämenmuotoset munkit ,niitä saa esipaistettunakin,suklaata ,vaahtokarkkeja ja ennen kaikkea se hyvä seura,olisko joku hyvä dvd .
askartele tai hanki valmiina pienet lahjapussit vieraille, kaikkiin suurinpiirtein sama sisältö. Irtokarkkikaupassa (ainakin filmtown ja makuuni) on niitä punasia sydänkarkkeja ja sitten niitä punasia huulikarkkeja. Pinkit sävyset ilmapallot kiva juttu. kehitä jotain ystävyyteen liittyvää ohjelmaa tai leikkiä. Laita pöydälle kaverikirja jota kaikki saa täytellä.
- tyttöJoku
itse ajattelin vain muistaa ystävää leipomalla jotain herkullista :P pientä juhlimista sekin
- hellukka75
Moi, mä löysin täältä hyviä vinkkejä, mitä aion tehdä ruuaksi kavereille lauantaina. t. Hellu
http://www.kotiliesi.fi/juhla/arkisto/2009/2/11/ystavanpaivana-kokataan-kavereiden.aspx - ystävätär
Piparkakkumuotilla suolaisia ja makeita pikkupaloja tarjolle.Jokaisen lautaselle/paikalle sydämenmuotoinen,itsetehty kartongista kortti luettavaksi ja muistoksi mukaan.Päällipuolelle toivotus "Hyvää Ystävänpäivää" ja taakse jokin hyvä runo/ajatelma ystävyydestä.Googlen kautta saat oivia runoja yms.
- koe_nimimerkki
koekoekoekoekoe
- jj k.f
Hei! olemme kaverini kanssa järjestämässä ystänpäivä kekkereitä ja haluaisimme hieman vinkkejä ohjelmaan ja herkkuihin ja koristeisiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 1021003
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7546Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512