Sun garden plus panthea garden

böbö

eli onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? minkälainen oli? pidittekö paikasta ja ympäristöstä?

9

3027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Musclemac

      Iso hotelli, ihan kiva. Iso allasalue ja paljon skandinaaveja. Kaikkea on suht lähellä, siis rantaa, ravintolaa ja kauppaa. Oltiin pari vuotta sitten syyslomalla.

      Identtinen hotelli esimm. alalsosaston osalta on Callisto, mutta paikka sillä parempi suoraan rannalla.

      • Sally

        Hei. Meitäkin olisi lähdössä 5-henkinen perhe toukokuussa. Tietääkö kukaan kuinka isoja kaksiot ovat ja miten lapset majoittuvat nukkumaan? Entä olisiko terassi vai parveke parempi ja altaallepäin vaiko merelle?


    • katselin

      Tein tänään hotelli/hinta vertailuja ja luulenpa että päädyn Panthea Gardeniin... Olisi siis kiva kuulla enemmän paikasta kokemuksia!!! Kiitoksia

      • böbö

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?


      • mari--
        böbö kirjoitti:

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?

        Aivan loistava hotelli!! :)

        Itse olen kaksi kertaa kyseisessä hotellissa käynyt (tosin siitä aikaa jo yli 5 vuotta) ja toisella kerralla hotellin omistaja tuli oikeen varta vasten tuomaan pullon viiniä kun tultiin sinne uudestaan:D Eli ystävällistä porukkaa on. Ja viimeksi ainakin oppaat järjestivät hauskoja esityksiä siellä iltaisin:) Allasalue on ihana, ja meren rantaan on toodella lyhyt matka. Muuten kypros ja agia napa ehdottomat suosikkini ja lähden uudestaan varmasti ja nimenomaan Pantheaan:))


      • Sarpukka
        mari-- kirjoitti:

        Aivan loistava hotelli!! :)

        Itse olen kaksi kertaa kyseisessä hotellissa käynyt (tosin siitä aikaa jo yli 5 vuotta) ja toisella kerralla hotellin omistaja tuli oikeen varta vasten tuomaan pullon viiniä kun tultiin sinne uudestaan:D Eli ystävällistä porukkaa on. Ja viimeksi ainakin oppaat järjestivät hauskoja esityksiä siellä iltaisin:) Allasalue on ihana, ja meren rantaan on toodella lyhyt matka. Muuten kypros ja agia napa ehdottomat suosikkini ja lähden uudestaan varmasti ja nimenomaan Pantheaan:))

        Millainen ranta on hotellin välittömässä läheisyydessä, tjäreborgin esitteen mukaan uimaranta on 1 km päässä???


      • myös...
        böbö kirjoitti:

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?

        Hiukan tulee viiveellä vastaus.
        Me lähdetään 20.4. ja tähän hotelliin päädyttiin=)
        Ihan perheen kesken lähdetään (2aik ja 1,8v ja 4v tytöt)
        Toivottavasti ilmat suosii=)


    • -s-

      Joo ensimmäistä kertaa oltiin 10 vuotta sitten kyseisessä hotellissa ja viime kesänä mentiin uudestaan. Olihan ne huoneet jo vähän rapistuneet, mut ei haitannu. Tänä kesänä mennään taas uudestaan. Mukavaa henkilökuntaa, joka ilta jotain ohjelmaa, siainti on erinomainen, kesustassa mutta rauhallisella paikalla. Hotellin välittömässä läheisyydessä oleva ranta on huono, kivikkoinen, mutta rantaa pitkin menee "polku" varsinaiselle uimarannalle, eikä matka ole pitkä. Hotellin allasalue on ihan yes. Lähellä hotellia on 2 leipomoa 24h auki joka pvä, niistä pystyy hakeen kaikkee pientä syötävää, eikä ole tyyristä, salaatinkin saa koottua itse, sellaisen kun haluaa. Että kaikin puolin oikein hyvä hotelli valinta perheellisille ja heille jotka eivät jaksa bilettää joka pvä aamu 4 asti.

      • Minttumaaria1

        Jossain vanhassa viestissä oli että aamiaista ei kannata varata tjäreborin kautta vaan kannattaa ostaa paikan päältä, saa kuulemma halvemmalla, pitääköhän tämä vielä paikkansa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe