Sun garden plus panthea garden

böbö

eli onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? minkälainen oli? pidittekö paikasta ja ympäristöstä?

9

3044

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Musclemac

      Iso hotelli, ihan kiva. Iso allasalue ja paljon skandinaaveja. Kaikkea on suht lähellä, siis rantaa, ravintolaa ja kauppaa. Oltiin pari vuotta sitten syyslomalla.

      Identtinen hotelli esimm. alalsosaston osalta on Callisto, mutta paikka sillä parempi suoraan rannalla.

      • Sally

        Hei. Meitäkin olisi lähdössä 5-henkinen perhe toukokuussa. Tietääkö kukaan kuinka isoja kaksiot ovat ja miten lapset majoittuvat nukkumaan? Entä olisiko terassi vai parveke parempi ja altaallepäin vaiko merelle?


    • katselin

      Tein tänään hotelli/hinta vertailuja ja luulenpa että päädyn Panthea Gardeniin... Olisi siis kiva kuulla enemmän paikasta kokemuksia!!! Kiitoksia

      • böbö

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?


      • mari--
        böbö kirjoitti:

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?

        Aivan loistava hotelli!! :)

        Itse olen kaksi kertaa kyseisessä hotellissa käynyt (tosin siitä aikaa jo yli 5 vuotta) ja toisella kerralla hotellin omistaja tuli oikeen varta vasten tuomaan pullon viiniä kun tultiin sinne uudestaan:D Eli ystävällistä porukkaa on. Ja viimeksi ainakin oppaat järjestivät hauskoja esityksiä siellä iltaisin:) Allasalue on ihana, ja meren rantaan on toodella lyhyt matka. Muuten kypros ja agia napa ehdottomat suosikkini ja lähden uudestaan varmasti ja nimenomaan Pantheaan:))


      • Sarpukka
        mari-- kirjoitti:

        Aivan loistava hotelli!! :)

        Itse olen kaksi kertaa kyseisessä hotellissa käynyt (tosin siitä aikaa jo yli 5 vuotta) ja toisella kerralla hotellin omistaja tuli oikeen varta vasten tuomaan pullon viiniä kun tultiin sinne uudestaan:D Eli ystävällistä porukkaa on. Ja viimeksi ainakin oppaat järjestivät hauskoja esityksiä siellä iltaisin:) Allasalue on ihana, ja meren rantaan on toodella lyhyt matka. Muuten kypros ja agia napa ehdottomat suosikkini ja lähden uudestaan varmasti ja nimenomaan Pantheaan:))

        Millainen ranta on hotellin välittömässä läheisyydessä, tjäreborgin esitteen mukaan uimaranta on 1 km päässä???


      • myös...
        böbö kirjoitti:

        minä varasin jo sinne..13.7 lähtö=) koska itse olet menossa ja minkälaisella sakilla?

        Hiukan tulee viiveellä vastaus.
        Me lähdetään 20.4. ja tähän hotelliin päädyttiin=)
        Ihan perheen kesken lähdetään (2aik ja 1,8v ja 4v tytöt)
        Toivottavasti ilmat suosii=)


    • -s-

      Joo ensimmäistä kertaa oltiin 10 vuotta sitten kyseisessä hotellissa ja viime kesänä mentiin uudestaan. Olihan ne huoneet jo vähän rapistuneet, mut ei haitannu. Tänä kesänä mennään taas uudestaan. Mukavaa henkilökuntaa, joka ilta jotain ohjelmaa, siainti on erinomainen, kesustassa mutta rauhallisella paikalla. Hotellin välittömässä läheisyydessä oleva ranta on huono, kivikkoinen, mutta rantaa pitkin menee "polku" varsinaiselle uimarannalle, eikä matka ole pitkä. Hotellin allasalue on ihan yes. Lähellä hotellia on 2 leipomoa 24h auki joka pvä, niistä pystyy hakeen kaikkee pientä syötävää, eikä ole tyyristä, salaatinkin saa koottua itse, sellaisen kun haluaa. Että kaikin puolin oikein hyvä hotelli valinta perheellisille ja heille jotka eivät jaksa bilettää joka pvä aamu 4 asti.

      • Minttumaaria1

        Jossain vanhassa viestissä oli että aamiaista ei kannata varata tjäreborin kautta vaan kannattaa ostaa paikan päältä, saa kuulemma halvemmalla, pitääköhän tämä vielä paikkansa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      122
      1754
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      867
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      148
      812
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      790
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      762
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      46
      666
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      647
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      257
      639
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      68
      613
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      33
      587
    Aihe